Což je samozřejmě nesmysl. Tedy – ne, že bych nebyl rád, kdyby tomu tak bylo, o tom žádná. A pochopitelně, i já dnes a denně přemýšlím o tom, jak tu malou návštěvnost zvednout. Problém je v tom, že jednak je to blog o realitě, a jednak nechci… … a tady se zastavím. V principu totiž existují pouze DVĚ možnosti, jak zvýšit návštěvnost blogu.  A tak šejruju všechno na fejsbůk a na gůgl, protože – co naplat – tyhle dva kanály jsou zatím tou nejjednodušší cestou, jak dát širokému spektru lidí na vědomí, že cosi, jako můj blog, vůbec existuje. K tomu se pak snažím trpělivě hledat jiné, kvalitní blogy, se kterými bych si mohl vyměnit odkazy ve stylu „oni ke mě, já k nim“. Nic méně, popsané možnosti v této variantě jsou poměrně náročné na čas – blog se prostě propaguje pomalu, a to pouze na základě obsahu vlastního, a obsahu odkazovaného (jinam).

Krom toho ovšem existuje i jiná metoda. Narazil jsem na ní při brouzdání na Wladassově webu. Wladdas má na blogu odkaz na systém, který dokáže generovat počet návštěvníků konkrétního webu. Pravděpodobně to funguje. Nevím, protože zatím se takovému konstruktu bráním zuby nehty, a hned vysvětlím proč.

V principu ona služba LikeSystem funguje následovně: prostě se tam zaregistruju se svým blogem, a začnu si kupovat návštěvnost svého vlastního blogu. Tedy něco na způsob self-promo. No, a vyšší návštěvnost si můžu koupit několika způsoby: můžu někoho zalajkovat na fejsbůk. Můžu někomu dát plusko za gůgl plus. Nebo se k někomu přidám na twitteru jako jeho následovník, případně juknu na nějaký videa na YT, nebo udělám odkaz přes LinkedIn. Tady je malinko zásek, alespoň pro mě. Protože na tubě si prohlížím to, co mě zajímá. To, co mě nezajímá, míjím. LinkedIn je fantastická služba, jak se prezentovat širokému spektru případných zaměstnavatelů. Proč bych tam měl šejrovat svůj blog – notabene psaný až na jednu výjimku v češtině – mi doteď není příliš jasný. Twitter nepoužívám, neboť nemám čas na jeho plné využití: Twitter je postavený na velmi krátkém sdělení (tweetu, písknutí), a těch tweetů by mělo být za den hodně. Což nesplním, protože pracuju. A nepatřím ke šťastlivcům, kteří si mohou v průběhu pracovní doby obhospodařovat portfolio svých soukromých zálib. Navíc se mi takový přístup hnusí, neboť peníze dostávám za odvedenou práci, nikoliv za brouzdání na webu.

No a poslední možností je, si návštěvnost KOUPIT. Za prachy. Normálně. Prostě cvaknu přes PayPal nějakou částku (není problém) a systém mi zajistí návštěvnost (je problém). Proč v tom vidím problém? Chci vyšší návštěvnost blogu? No tak o co jde?

Jde o to, že chci postavit blog, který bude mít zvyšující se návštěvnost díky tomu, co si na něm čtenáři budou moci přečíst. Pevně doufám v to, že se trefím do zájmu určité skupiny čtenářů, a ti že si daný zápisek buď přečtou, okomentují ho (to v tom lepším případě) a příště se sem vrátí (to v tom nejlepším případě).

Ale k čemu mi bude jakýsi fiktivní čtenář, který na můj blog přijde jen proto, že musí (nastřádat kredity v systému)??

A tak se prostě budu i nadále věnovat jen svým náladám, občas jsem vyryju nějaké to třaskavé téma (jako třeba to o WEDOS a.s., které připravuju) a nechám to osudu. Buď to začne, a nebo nezačne fungovat.

Na základě kvality obsahu.

Takže bohužel, s lítostí si musím připustit, že za  tři měsíce fungování blogu tu bylo pouhopouhých 676 návštěv, z toho 463 unikátních.

Na druhou stranu, při vědomí, že nepíšu bulvár, ale spíš sarkasticko-filozofickou variantu blogu, to není zas tak zlé!

Takže díky všem a pokud se Vám v džungli líbí, klidně se vracejte. Já se zlobit vážně nebudu 😉