Jedním z nejčastějších dotazů, které v džungli můžete od českých a slovenských zvířátek dostat, je dotaz na pojištění jejich domácího mazlíčka (třeba VW Prasát v dýzlu pyčo a táhne vodspoda voe) ve zdejší ostrovní pustině, a na to, kolik zlatek to bude stát. Jejich představa většinou bývá taková, že prostě přijedou s autem z české džungle do anglické džungle a hotovo – netřeba se stresovat, pojistka je přece placená v ČR…

Aktualizovaný a podrobný zápisek o tom, jak funguje pojištění auta v UK, najdete zde.

V podstatě, proč ne. Ale má to jeden háček. No vlastně, ono těch háčků bude víc, plus jeden hák.

Hák, tedy byg trabl, je to, že s vozem, registrovaným v některé ze zemí EU můžete po Anglii libovolně jezdit po dobu šesti měsíců, pokud jste zde jako turisté. Po uplynutí oné velmi velkorysé doby šesti měsíců, musíte s tímto vozem UK opustit. Některá méně vyvinutá zvířátka dospěla k názoru, že netřeba honit bycha ještě před tím, než vůbec nějakej bych nastane, a tak používaj svoje káry, dotažený z ČR, na UK silnicích vesele i po uplynutí oněch šesti měsíců.

editováno po vydání:

Samozřejmě, že spousta zvířátek žije v mylném pocitu, že tedy můžou v UK svůj vehykl používat oněch 6 měsíců, pak s tím někam odjedou a zase se vrátí a BINGO – to jsem vás ochcal, drazí soudruzi z UK…

Omyl. Zákon jasně říká, že rezidentem se stáváte v okamžiku, kdy do UK přijedete za účelem práce. Tedy ve chvíli, kdy si začnete hledat aktivně onen Vámi vysněný džob, je z vás rázem rezident. Bez ohledu na to, jestli se Vám to líbí, nebo ne a bez ohledu na to, jestli si myslíte něco jinýho. A schválně zkuste hádat, jak dlouho bude trvat polišům (popis vybavení jejich auta je o malinko níž…) přímo z jejich auta zjistit, že za Vás zaměstnavatel ABC Ltd. platí zálohy na daň a odvod do NIC?

konec editace po vydání

A teď přijdou ty malý, nenápadný troubly.

Pokud si myslíte, že anglický poliši jsou idioti, tak se mýlíte, a to docela silně. V mnoha případech polda v UK vypadá jak trouba, ale zdání klame – a to hodně. Fast response police unit, tedy ona klasická motorizovaná hlídka, má v autě vybavení, s jehož pomocí dokáže o každém zvířátku v UK získat neskutečný množství drobných, leč zásadních informací. Jednou z nich třeba je i dotaz na Home Office, pod kterej spadá UK Border Agency (UKBA), zda a jakým způsobem se zvíře jménem Alois Jenejchytřejšínasvětě dostalo do UK, a kdy to přesně bylo. A pokud pořád tápete, proč je tohle tak podstatnej detail, tak Vám to řeknu: děcka, UK je OSTROV. Což zjednodušeně řečeno znamená, že bez kontroly UKBA se na něj nedostanete. A je úplně jedno, jestli to vezmete trajektem (hustokára, BUS, pěšmo), nebo ptákem, nebo vlakem. Vždycky u daného kontrolovaného jména vyskočí datum kde a kdy a jak daný jedinec vstoupil na území královny Alžběty. No a když k tomu přidám fakt, že v extrémním případě si dokážou hmátnout i do archivu CCTV z loďky, z letištní haly, z bus terminálu na Viktorii, nebo nástupiště Eurostaru na St. Pancras… Opakování je matka moudrosti, proto to tu řeknu znovu: nepodceňujte zdejší bjurokrsy. Ona se sice strašně pomalu rozjíždí, ale jakmile je rozjetá, nic jí nezastaví. Ani nářek imigranta bráníciho svojí hustokáru jeho vlastním bády před odtahem a sešrtotováním.

Co tedy radím? Co dělat?

Ízy.

Za prvé, pokud máte Vaše auto na leasing v ČR, a víte, že odjedete na dlouho do UK, prostě zajděte na firmu, u který leasing máte a na férovku jim to řekněte. Vždycky platí, že o prachy jde vždycky na prvním místě. Proto ona firma určitě bude hledat řešení, jak leasing ukončit bez následných sankcí. A ano, bude Vás to stát něco navíc. A věřte tomu, že případná výmluva – už na území UK – že jste nemohli s Vaším autem nic dělat, protože je na lýzing, tady nikoho fakt nedojme. O auto prostě můžete přijít.

Pokud je auto v ČR Vaše, prodejte ho. Jasně, bude to se ztrátou, ale věřte jedný věci: VYPLATÍ SE TO. Proč? Protože auta v UK jsou nechutně levný – logicky. Ono auto s pravostranným řízením se na území kontinentální Evropy prodává vážně hodně blbě. Prostředky, které získáte prodejem svojí milovaný Škody Felicie  „na hlínách“, zcela jistě budete moci směnit za automobil, kterej Vám imidž zkurví mnohem lépe – třeba za Oktávku v dýzlu. A taky bude na hlínách…

Nákup vozu v UK je neuvěřitelně jednouchý počin. Zaprvé, pouličních bazarů je po celém spojeném království jak naseto. Zadruhé, portál www.autotrader.co.uk vše vyřeší nákup hustokáry za Vás z pohodlné sesle Vašeho pronajatého pokoje v share-house. Ani peníze nejsou problém, pokud nemáte keš. Stačí u dealera požádat o nabídku půjčky. Nebo požádat Vaší banku o totéž, pokud od banky nemáte kreditku. Takže pokud Váš osobní finanční rejting není v loji, pak se jediným zásadním momentem stane pojištění auta.

A tady teprve začne ten pravej masakr. Čtěte pozorně.

V UK je pojištění vozu poněkud odlišné od ČR – pojistné je vždy uzavřeno na daný vůz a daného řidiče. Tedy nikoliv na řidiče, který – pokud má platné povinné ručení a řidičský průkaz – může v ČR řídit jakýkoliv vůz. Tady je to omezeno striktně pouze na daný vůz, u kterého je dotyčný řidič evidován. Pokud budete chtít řídit i vůz své partnerky (partnera), musíte požádat pojišťovnu, aby Vás k danému vozu přiřadila, jako řidiče. Tento úkon může ovlivnit celkovou výši pojistného, které budet platit.

Stejně tak bude ona částka ovlivněna Vaším věkem, počtem kilometrů ujetých bez nehody, stařím vozu, který chcete koupit, kategorií vozu, typem pojistky, kterou uzavřete (vyzvětlím níže), a v neposlední řadě i místem bydliště v UK.

A teď to rozeberu:

Věk: jeden z nejdůležitějších údajů. Čím mladší řidič, tím vyšší pojistka bude. Není žádný problém, když novic za volantem ve věku 20ti let dostane od pojišťovny paletu £1000 ročně a víc. Takže na toto pozor a počítejte s tím.

Počet bez nehody ujetých kilometrů, tzv. No claim bonus (NCB): druhý zásadní údaj. Pokud máte 10 let bez nehody a více, můžete očekávat velmi zajímavé slevy z pojistného. A do NCB jsou ve většině případů úznávány i beznehodové kilometry z ČR, pokud je dokážete hodnověrně doložit (originálem od Vaší bývalé pojisšťovny z ČR). Na kecy zoufalců z různých fór, jakože bezeškodní limit z ČR Vám pojišťovny v UK nevemou, na ty nedejte. Jistě, může se stát, že NCB z jiné země uznán nebude. Ale na druhou stranu – nutí Vás někdo, aby jste uzavřeli s takovou pojišťovnou smlouvu? Ne, nenutí. Takže jim poděkujte, a s klidem běžte o dům dál. Vy totiž nemáte co ztratit – pojišťoven je v naší džungli jak naseto.

Stáří a kategorie vozu: tady je to vcelku logické. Čím starší vůz, tím vyšší pojistné může být. Tříletý Mercedes S-klasse bude mít poněkud jinou cifru pojistky, než tříletá Škoda Fabia. Vyplatí se předem zjistit, kam Vaše vysněné autí vlastně patří. Čím vyšší kategorie, tím vyšší pojistka.

Typ pojistky: v UK existují tři druhy povinného ručení (když použiju všem známé označení): Third party insurance, následuje o něco vyšší Third party fire and theft a peloton uzavírá Comprehensive insurance. Pamatujte na to, že na webu je spousta stránek, které Vám vysvětlí, jak která kategorie funguje. A perlička na závěr odstavce: nevěřte tomu, že Comprehensive car insurance bude automaticky to nejdražší – nemusí to tak být.

Místo bydliště v UK – je to neuveřitelné, ale i post-code může zásadním způsobem ovlivnit výši pojistky. Pokud žijete v lokalitě, kde je vysoká míra kriminality (zejména vehicle crime), pak prostě půjde Vaše pojistka nahoru. Míru kriminality si můžete zjistit na webu www.police.uk (ANO, POUZE TEČKA UK, BEZ CO.) Tam najdete malou nápovědu, jak je na tom Vaše lokalita.

Tak, a je to. Úspěšně jste se prodrali chroštím až na konec. Jen ještě dodám, že krom pojistky Vás na autě ještě čeká Road tax, ale tam je to jasné a není co řešit – proto to ani typové na forech nerozebíraj.

Závěrem malá rada. Nevěřte těm kecům, jakože týpek, nebo týpkyně jsou v UK už tři roky a vesele jezděj na českých značkách. Jistě. Vždycky se stane, že někdo to štěstí mít bude a fakt tady bude jezdit na českých RZ. Blbé je na tom to, že nikdo z nás vážně neumí říct, jestli zrovna Vy budete právě ten šťastlivec, kterýmu to projde. Neexistuje na to žádnej mustr. Mnohem více je v UK těch, kteří si mysleli, že zrovna jim to projde, a jednoho dne prostě svůj automobil nenašli – byl odtažen a bez jakékoliv náhrady a jakéhokoliv varování sešrotován na scrap yardu.

Jste si jistí, že chcete něco takovýho risknout?