Zubař, to je věčný a vděčný téma v ostrovní džungli. Když už se Vám podaří vměstnat se do ordinace zubaře, který bere NHS pacienty – a tudíž je i docela levnej, budete mít problém s termínem. Není nic divnýho, když po registraci dostanete měsíční, dvouměsíční termín. A to je na prášky – v některých případech doslova.

Před rokem a půl jsem si v ČR nechal udělat opravu dvou řezáků. Krom toho, že to vyšlo levně (2000 Kč), tak to bylo i kvalitní. Zubařka mi říkala, že ten fotokompozit vydží zhruba rok, a pak že to budše chtít udělat korunky, ale kdopak by se vlka bál, když je ještě za horama, žejo. A tak jsem to odložil o rok, a ejhle – mám problém. Jeden z řezáků bolí.

Tedy jsem se jal registrovat u NHS zubaře, který slibuje, že v rámci varianty za £214 dostanu přesně tu péči, kterou potřebuju. Zní to dobře a dokonce i recenze pacientů k dané ordinaci zní slibně. Otázkou je, co mi řekne za termín. Pokud to přežene, budu muset příští týden malinko fixlovat a zahrát extrémní a šílenou bolest a uhrát to na emergency treatment.

Neboli jinak řečeno, (prozatím) tmavá budoucnost slibuje nevšední (a možná i světlé) zítřky s opraveným zubem. To se asi ještě nasměju…