Rok se s rokem sešel a máme tu opět čas Vánoc, tentokrát se „jmenovkou“ 2013.

Nebylo toho málo, co jsme mohli prožít v zemi, která je (pro někoho dočasně) naším domovem. Britská vláda došla rozumu a vyhlásila – pro budoucnost – výrazné krácení sociálních dávek. Důvodem jest nejen poněkud šílená situace ve státním rozpočtu, hlavním katalyzátorem bylo zjištění, že nejen imigranti, ale i Britové dokáží sociální dávky zneužívat způsopem, který snad nemá obdoby nikde jinde na světě. Druhým činidlem imaginárního katalyzátoru jest obava před hromadným stěhováním obyvatel Rumunska a Bulharska z jejich ekonomicky prosperujících zemí sem, do chudé a bezvýznamné Británie…

Ekonomická situace se pomalu, ale jistě stabilizuje, zdá se, že recese definitivně končí. Nezaměstnanost se poprvé za poslední tři roky snížila ze 7,6 milionů nezaměstnaných na 7,4 milionu. Nic moc, ale zaplať panbůh za to.

Spousta Čechů a Slováků, kteří přijeli do UK s vidinou snadného výdělku a luxusního života se vrátila zpět – soudě podle nulové frekvence oslavných ód na život v UK na našich fórech – do jejich domovů v ČR. Což rozhodně není špatná zpráva: konečně si uvědomí, že pečený kur do úst sám nelítá bohužel ani zde, v Albionu.

Také se již snad můžeme přestat stydět za některé naše politky: Petr Badweather se odporoučel tam, kam patří – jeho výkony v čele předchozí vlády ČR, to snad už ani nebyl výsměch, to už byla tragedie. A nemůže to spravit ani tendenčně a hlavně blbě napsaný článek v Reflexu, jež jsem si při toulkách mým městem koupil včera – že z toho článku čouhá snaha vykreslit Nečase jako nevinnou oběť, to by pochopil i inteligencí nepolíbený jedinec.

Také náš prezident republiky, Miloš Zeman, snad konečně doznal faktu, že permamnentní stav opilosti není pro výkon prezidentské funkce to pravé ořechové. A tak poté, co jedné noci, v temnotách Pražského hradu zakopl o svého čokla srolovaného v koberci a narazil si meniskus, přestal obtěžovat národ svými veřejnými excesy. To je rozhodně dobrá zpráva.

Doufejme tedy, že těch lepších, pozitivních zpráv bude přibývat. Jsou zapotřebí.

A tak si  myslím, že Vám všem mohu popřát příjemné prožití Vánočních svátků – netradičně tak činím z České Republiky. A hned zítra se vrátím na stránky blogu se speciálem o šílené cestě do ČR a dojmu z dosavadního pobytu zde.

Merry Christmas!