nechal se slyšet šéf celýho našeho pralesního sboru, David Cameron.

[kkstarratings] Stalo se tak v průběhu včerejší debaty u kulatýho pařezu, což byla akce, kterou přes TV tam-tamy vysílala místní BBC Parliament. David Cameron, co by hlavní hlava zdejších zoufalců, žijících v naší džungli, se u toho pařezu potkala s jinou hlavou, tentokrát z kmene UKIP (United Kingdom Independent Party), neméně známým Nigelem Farage. A tak vesele debatovali, zatím co džunglí švitořil mírný vánek o síle vichřice, a já jsem usilovně plajeroval novou gamesu, Euro Truck Simulator 2.

Mojí pozornost ovšem David Cameron připoutal ve chvíli, kdy vlastně veřejně oznámil svůj úmysl zlepšit životní situaci pro nízkopříjmové osoby, žijící v naší džungli. A to tím způsobem, že od daně z příjmu by byli osvobozeni všichni, jejichž příjem je trvale nízký. Co je to „nízký příjem“ a jaká je vlastně jeho hranice v onom klání nepadlo, ale z jiných zdrojů lze vyčíst jistý směr, kterým by se tato myšlenka měla ubírat.

Rozhodně to není špatný nápad – je lepší motivovat nízkopříjmovou skupinu obyvatel „nulovou“ daní, než je drtit dvaceti procenty z ročního příjmu a tím je de facto podporovat v jejich snaze dobrat se k nějakému lepšímu výnosu prostřednictvím podvodů, páchaných na nás všech prostřednictvím benefitů – což byla a je oblíbená hra některých dospělých jedinců.

No, nechme se tedy překvapit. Já se sice do oné kategorie s jistotou nevejdu, nic méně všem těm, kteří v džungli makaj za minimálku, bych tuto novinku přál v praxi hodně rychle. Protože, jak znalci jistě vědí, není nic lepšího jak podpořit ekonomiku, než dát lidem do kapes víc peněz k utrácení.

Už aby to bylo.