Tak tento zápisek vznikl opět zcela neplánovaně. Nenásilně. Ovšem jeho průvodním jevem byly emoce. Velké emoce. Nad tím, jak jsme schopni lhát a ještě takovou lež propagovat. Un-fucking-believable.

Před nedávnem jsem se setkal se svým kamarádem z Londýna, Bowroyem (přezdívka – pokud bude chtít, sám se k přezdívce přihlásí…). Mimo jiné jsme narazili – zcela neplánovaně na téma „Adam Wojnar“. Ani jsem netušil že se to jméno objeví na mém blogu tak rychle. Tedy, po pravdě jsem doufal, že Wojnar je pro mě uzavřená kapitola. No asi není.

K němu jsme se v tom rozhovoru dostali přes Zoru Zámečníkovou. Paní, která se přestěhovala do UK a teď, žijíc v Manchesteru, má něco společného s Českou školou Manchester. Proč ne? Nenapadlo mě jí nějak kritizovat, nebo si jí nějak všímat. To, co jsme s Bowroyem probírali, byla její vazba na Adama Wojnara.

Pozastavil jsem totiž nad tím, jak se může Wojnar, který sice v rámci zákona (českého, samozřejmě), ale přes to, obírá čechy a slováky, kteří chtěji vycestovat do UK, o peníze za různé „asistenční služby“ – jak se takový člověk mohl objevit v reportáži ČT Labyrint?  Když už ČT prezentuje toto, tak to může klidně točit o kurvách v Boscombe, které stojí hned na rohu u kostela. No a na to mi Bowroy posloužil informací, že tip na Wojnara dala ČT právě Zámečníková, která v jedné z předchozích reportáží figurovala také (??).

No, a teď, asi po 14-ti dnech, jsem si všiml upozornění na Facebooku Češi a Slováci v Anglii, že Zámečníková cosi rozebírá kolem e-booku. Tak jsem tam hodil oko, a – haha – v tom blogu se do mě anonymně opřela. Pro jistotu ocituji:

Tento český fenomén mi později osvětlil jeden známý, když mi sdělil, že četl nenávistné reakce krajanů na sociálních sítích na jiného člověka, který „si dovolil být tak arogantní“ a prodávat ebook na podobné téma taky. Když přece ty informace si člověk může dohledat zdarma všude!!!!  Říkali útočící “všeználkové”.

Tak aby bylo, paní Zoro Zámečníková ,jasno.

Jediným, kdo psal o Wojnarově ebooku v negativním slova smyslu jsem byl  pouze a jen já – takže o identitě máme jasno, už víme, kdo je ta halda krajanů s nenávistnými komentáři. Také máme jasno o označení „jeden známý“ – to je Adam Wojnar, který napsal ebook o tom, jak a co v začátcích v Anglii.  „Jiný člověk“ je opět Adam Wojnar. Klasicky vznikla ANONYMNÍ PŘESMYČKA: Jeden anonymní člověk (Adam Wojnar) si postěžoval  paní (Zora Zámečníková) o tom, že jakýsi anonymní dav (tedy já, rpet) si dovolil anonymně zkritizovat anonymní dílo jiného anonymního čecha (Adama Wojnara), ježto bylo vydáno formou e-booku.

No. Není to malinko divočina – a to i na poměry v anglické džungli? Souhlas, je to prasečinec. Pojďme si to uspořádat.

Jak to vlastně začalo? Jak se rpet dostal k Wojnarovi a jeho ebooku? Kde přesně padlo ono slovo o aroganci? A co s tím má k čertu co společného Zora Zámečníková?

S tím, abych propagoval Wojnarův e-book, tak s tím mě oslovil jeho asistent, emailem, asi před půl rokem, možná to bylo ještě dříve. A to na základě mé výměny názorů s jiným blogerem Standou (recenzovat a propagovat versus moje nerecenzovat a nepropagovat). Takže mě pan asistent požádal o propagaci e-knihy, v čemž narazil – nemám v úmyslu propagovat něco, o čem nic nevím, nikdy jsem to neviděl a ani jsem to nečetl. Navíc jsem zdůraznil svojí snahu zůstat nezávislý, bez reklam a úliteb – protože jakmile se (byť jako bloger) jen jednou jedinkrát někomu uvážu, tak má v ruce klacek, se kterým mě může vesele mlátit do hlavy, jak se mu zlíbí – a tudy cesta nevede, ne pro mě.

Přes to jsem, když mě oslovili podruhé ať si tu eknihu přečtu a udělám na ni recenzi, řekl OK, ale bude to nezávislé, tak jak to vidím. Nedopadlo to dobře – Wojnarův ebook byl plný pravopisných chyb a obsahově byl k ničemu – informace, které stály zato, najde každý z nás na netu během pár chvil… Ale o tom to není. Prostě chtěl recenzi, měl jí – negativní. Moje právo na názor a na můj pohled na věc. Napsal jsem tenkrát jasně, že informace v Adamově ebooku, nabízí jak Lochneska, tak Pohyby – zadarmo. Nic víc a nic méně. A zatím si stojím – obě fora obsahují dost informací, které jsou užitečné, a jsou (na rozdíl od Wojnarova ebooku) členy fora aktualizovány.

No a teď si představte, že Zámečníková  o mě s klidem napíše, že jsem Wojnara osočil, že „si dovolil být tak  arogantní a prodávat e-book“… Docela by mě zajímalo, KDE PŘESNĚ paní Zámečníková tento výraz našla. A v tom je malinko problém.

Na mém blogu toto najít nemohla. Proč? No. Zaprvé, o Wojnarovi jsem neprohlásil, že je arogantní, nebo že dělá cokoliv v rámci arogance, či čehokoliv jiného, neboť ho neznám. Co jsem řekl, pak to, že ebook je zbytečný – můj názor. Navíc, při poslední změně šablony blogu, jsem spoustu věcí smazal – takový ten balast, který se sem obsahově nehodí. A mimo jiné zmizely oba zápisky, které se Wojnarovo ebooku týkaly. To se stalo před několika měsíci. Období by se při nejhorším dalo najít podle oné první debaty u Standy na blogu.

Zámečníkové blog byl napsán 6. srpna tohoto roku. Tedy x měsíců poté, co oba zápisky na téma Wojnar, zmizely z mého blogu. Zbývá tedy otázka, kde si Zámečníková ověřila onu aroganci, když už ty články nemohla nikde číst? Pochybuji, že měla na svém webu připravený článek ohledně jejího e-booku a ještě s přídavkem o Wojnarovi více jak měsíc… Časově to nesedí s jejími předchozími zápisky.

No a můžeme jít do finále.

Nevadí mi, když o mě někdo napíše, že jsem arogantní. Protože já skutečně jsem arogantní. Dokonce by mi ani nevadilo, kdyby Zámečníková napsala, že nejsem schopen a ochoten domyslet význam díla páně Wojnarova – to je také docela dobře možné. Co mi ovšem vadí moc a zcela zásadně, je toto:

Když už mne chce Wojnar kritizovat, ať to udělá sám za sebe. Klidně veřejně – nemám s tím problém. Klidně s Wojnarem budu diskutovat o jeho názorech a i třeba o jeho e-booku, s tím taky nebudu mít problém.

S čím se ale nikdy nesmířím, je moralizování a poučování druhých od osob, které samy „v rámci morálky“ veřejně lžou, domnívajíc se, že všichni ostatní jsou hovádka boží neschopná dohlédnout významu slova „anonym, anonymní, anonymně“. 

Paní Zámečníková, prosím – nevymýšlejte si. Jste dáma v letech – držte si tedy svojí úroveň a hrdost. Tohle přeci nemáte zapotřebí. Ani kvůli Wojnarovi ne.

A na rozdíl od Vašeho webu, paní Zámečníková, u mě jsou komentáře povolené – nebojím se debaty s ostatními. I o tom je upřímnost a nezávislost 😉