Když se někdo chová jako zmetek, pravděpodobně to bude zmetek.


Není tomu tak dlouho, co se napříč naší džunglí začal šířit advrtajzing, který volal na všechny čechy a slováky a poláky v UK, že si můžou levně pořídit pojistku na svý hustokoly. Jenže…

…, jako tradičně v tom něco nehrálo. Jak to tedy vlastně bylo? Pojďme si toho šmejda probrat do detailu. Protože – jak už to tak bývá, chlapec před vlastní zodpovědností kličkuje jak raněná kuna v „shirém“ poli.

David Brooker. Takhle se prezentuje na fejsbůku, kde nabízí levný pojistky na auto. Což to samo o sobě nemusí být nutně problém – brookerů, kteří pracují pro pojišťovny, je v UK hodně. Problém je v něčem jiném.

Když jsem porpvé viděl jeho stránky, nevěděl jsem, jestli si z nás dělá prdel, nebo ne. No však posuďte sami:

brooker1

Bezva angličtina, hlavně ono „we speek english“ mě totálně dostalo. To byl první signál toho, že mě čeká spousta, ale opravdu spousta srandy, až požádám o nacenění pojistky. A tak jsem vyplnil formulář:

brooker3

Až sem bylo všechno oukej. Ta pravá sranda totiž začla až ve chvíli, kdy jsem od Brooker David dostal odpověď:

brooker4

Tak nejen, že David Brooker má češtinu na úrovni dvanáctiletýho haranta – to už dneska nepřekvapí, začíná to bejt standard. Co je mnohem horší, že se v jeho nabídce objevily dvě nesrovnalosti: za prvé jakýsi divný nesoulad mezi roční a měsíční platbou, dalším pak byl zvláštní údaj o poskytnutém NCB ve výši šesti let. Jen pro úplnost – pokud hodíte oko o obrázek výše, všimnete si jistě, že jsem jasně uvedl NCB nula. Kde se tedy vzal, najednou, z ničeho nic, ve výpočtu ceny NCB 6 let? Ví pánbůh a David Brooker, nikoliv tak já, jakožto budoucí plátce.

Tedy jal jsem se pozeptati Davida Brookera, jak k danému výpočtu vlastně došel.

brooker5

To, že se v tuhle chvíli pohybuju v nějakým hustým fake levelu, to mi bylo docela jasný. Co mi naopak jasný nebylo, tak to důvod toho dost zvláštního ochcávání. Protože ta „levá“ z toho normálně cáká na všechny možný strany. David nezklamal, odpověď přišla bleskurychle:

brooker6

Jestli to není fake jméno, tak už alespoň víme, s kým máme tu čest – s panem Pavlem Tomi. Pan Tomi pravděpodobně automaticky předpokládá, že co imigrant v UK, to nesvéprávný hovado – jinak nechápu, proč plácá ty nesmysly: oboustranná comprehensive pojistka? No, Pavle, upřímně: o oboustranný comprehensive pojistce slyším prvně. Ale to se může stát, že existuje něco, co nevím – čtenáři jistě rádi upozorní, jestli se pletu…

Za druhý, roční a měsíční platby. Jo. Je pravda, že pokud někdo chce platit měsíčně, tak ho pojišťovna ve spolupráci s nějakou půjčovnou chechtáků založí, to jo. Co ale slyším opět poprvý, tak to, že má někdo tu drzost si naúčtovat 100% nárůst ceny pojistky u měsíčních plateb – to snad David alias Pavel asi nemůže myslet vážně. Nebo jo??

Další věcí jest bezeškodní bonus. Fakt nechápu. Fakt si nedělá prču? Opravdu v rozporu s mými údaji dali na pojišťovnách, že mám 6 let NCB? Tak to je krutohustý… A tak jsem si řekl, že je na čase přestat hrát komedii a vyložit karty na stůl:

brooker7

Mylně jsem předpokládal, že druhá strana dojde rychle k poznání, že jsem trapně využil jejich touhy po penězích a celou dobu s nimi hrál betla, a víc už o nich neuslyším. Opak se stal pravdou. Tentokrát dorazil email podepsaný pouze IB a jeho obsah napověděl, že dotyčný, nebo dotyční, ztratili tváří v tvář realitě nejen ksicht a úroveň, ale zároveň ztratili i pravopis:

brooker8

Takže: nejen že se David Brooker (nebo jak se to vlastně jmenuje..) nedokáže dohrabat k seriózní češtině. On má tu drzost se ohánět touhou pomoci čechům a slovákům v UK, aby neplatili zbytečně vysoké pojistky – a proto je obere z fleku o 700 liber. A aby to těm čechům a slovákům nebylo líto, tak je jen tak mimochodem namočí do podvodu s NCB – na což samozřejmě v případě nehody dojede nikoliv brooker David, ale pojištěný řidič. Protože podepsán na tý pojistce bude řidič, ne David Brooker, nebo Pavel Tomi… Samozřejmě, výhružku o podaném trestním oznámení beru jako již zjevný folklór zdejších zmrdů, kteří tento druh osírání povýšili na úplně jiný level, než na jaký jsme zvyklí v houštinách naší džungle. No a úsměvná je doměnka, že jsem od konkurence – to jen potvrzuje můj dojem, že všichni jsme idioti a nemáme vůbec šajnu o tom, jak tady funguje pojištění na auto. A proto je toto slastné vědomí dopřáno pouze konkurenčním objektům… … … Shit.

Co na to říci závěrem?

Pokud si přejete sjednat pojištění na auto, buďte extrémně opatrní, s kým jednáte a komu poskytujete své osobní údaje. Pakli-že Vám přijde nabídka na pojištění vozu, s extrémní pečlivostí si prostudujte veškeré údaje. Věnujte pozornost tomu, zda mezi roční pojistkou a pojistkou na splátky není příliš velký rozdíl – většinou se sazby za úvěr při měsíčních splátkách pojistného pohybujé kolem 15% z výšky úvěru. Cokoliv nad 30% je nehoráznost a měli by jste pouvažovat nad jiným výběrem.

NCB, tedy No-Claim-Bonus si nelze koupit. NCB můžete uplatnit, pokud bezeškodní průběh ve své řidičské kariéře máte, a je plně na pojišťovně, zda Vám NCB uzná, či nikoliv. V případě, že uvedete pojišťovnu v omyl, a předložíte požadavek na NCB bonus a následně se prokáže, že žádný NCB nemáte, pojišťovna Vám může okamžitě zrušit pojištění vozu, neuhradí Vám případně vzniklou škodu a na Vás bude i případná úhrada škody protistraně. Zda by následovala žaloba za podvod je otázka, tím si nejsem jistý…

Původně jsem chtěl celou zápletku vysvětlit na FB, kde se to rozeběhlo – ale David Brooker si mě na FB zablokoval a tudíž nemám šanci se jeho blábolům a lžím bránit jinak, než prostřednictvím blogu – což je ve finále možná ještě horší, než post na FB – tam to zapadne během pár minut. Ale na mém blogu už to zůstane navždy, a nebude problém to komukoliv kdykoliv připomenout.

Zároveň musím všem čtenářům mého blogu poděkovat: včera byla poprvé pokořena hranice 3900 page-views za jeden jediný den – neuvěřitelné, a na formát mého blogu to vnímám jako neuvěřitelně motivující okamžik.

Díky Vám všem!

Reklamy

2 thoughts on “Když se někdo chová jako zmetek, pravděpodobně to bude zmetek.

    1. nojo… je to hustý. když jsem prvně viděl tu cenu za monthly payment, tak jsem tak nějak myslel, že je to překlep – není. myslel to vážně… a teď si vemn, že mu může někdo skočit na lep a pak, kdyby se – nedej bože – něco stalo, tak dostane od pojišťovny takovou paletu, že se z toho po…re. a brooker david? looks like happy…

      To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s