Původně měl tento zápisek 3450 slov. Ale určitě to bude stačit krátce.

Zora Zámečníková je psychicky labilní osoba – vyhýbejte se jí. Pokud se budete snažit chovat alespoň trochu vstřícně a komunikovat s ní, můžete se dočkat stejného útoku, jako se to stalo mojí mámě…

Nevadí mi, že Zámečníková, stará ženská, která je na sklonku svého života, na konci svých fyzických i psychických sil, kope do mě – jsem mladej, při síle, takže mi to nevadí a beru to s nadhledem. Ale pouze opravdu psychicky narušený jedinec se odhodlá v rámci svého boje za tu jeho pravdu kopat do lidí, kteří s tím nemají nic společného, a ani se nemají jak bránit. Ale nic na tom – ti, co mojí mámu znají, moc dobře vědí, jak hrozně moc je Zámečníkové blábol vzdálený realitě (a ti, co mojí máti neznají, těm to může být jedno…).

Dokonce mi ani nevadí, že Zámečníková už neví, na co by svalila vinu za její zprzněnej život: na mě (protože jsem si dovolil kritizovat Babylon, její školu, její vyděračský praktiky z minulosti…), na Zdeňka Kudra, kterej jí údajně okradl o peníze ( a kterej je prý maskulinní dominátor, kterému se já, coby slabošský submisák podřizuji a s nadšením plním jeho příkazy k ostrakizaci Zámečníkové – ty vole, alespoň jednou bych to chtěl zažít, jen tak, pro srandu 😀 Jo a Zdenku, nic ve zlým, ale říct o mě někdo veřejně, že jsem ho okradl, asi bych se bránil…), na ty, kteří jí vzali certifikát o dodržování školních osnov (to prý bylo spiknutí…), na ty, kteří si ji dovolili nazvat vyděračkou (samozřejmě to bylo nepravdivé, falešné a prázdné...), na jiné osoby, které jí prý (tvrdí ona, Zámečníková…) ukradli školu i s dětma (ne, neptejte se, jestli si ta chorá mysl položila otázku, zda je možné ukrást školu i s dětma. A už vůbec se nesnažte přemýšlet o tom, jestli třeba rodiče do toho měli co mluvit, nebo ne…)

Těch expresivních nesmyslů je tolik, že už to nemá ani cenu popisovat. Jaký smysl má, zamotávat se do debaty s nervově labilní stařenou, která svojí frustraci z končícího života – který se tedy dle jejího chování asi dost nepovedl… – musí ventilovat demagogickým opakováním lží a nesmyslů? Žádný…

A tak jí, chuděru starou, nemocnou a opuštěnou, ponechám jejím trudným myšlenkám o nespravedlnosti světa. Z toho, co jsem tu o ní napsal, nebylo ani jedno slovo vymyšlené. Vše mám doloženo archivovanou emailovou komunikací (mimochodem, i ta tvoje je tam schovaná, ty bezelstná zrůdičko 😉 ), abych mohl říci, že moje svědomí je čisté.

Prostě a jednoduše: ponechme Zorce alespoň jednu jedinou jistotu, o kterou se může opřít: a to, že jí Bůh doprovodí do pekla. Staří, nemocní, šílení a nemohoucí lidé si přeci zaslouží naši shovívavost a trpělivost – byť je to někdy docela záhul, ale takovej už je život. Ona za to fakt nemůže.

Jo, a dneska ráno u nás poprvé mrzlo…