Kairos Technologies: snadná cesta za výdělkem. Nebo snad ne?


Hned nazačátku si musíme ujasnit jeden důležitý fakt: Kairos Planet, aka Kairos Technologies není podvod. Je to čistý MLM (Multi-level marketing).

Na Facebooku se v posledních dnech vyrojilo několik postů od čechů a slováků, kteří nabízejí výdělek v projektu Kairos Planet. Jediné, co je požadováno, je počítač (laptop) a připojení k internetu.

A až sem by bylo vše v pořádku, nebýt nesmyslů a pitomostí, které se kolem tohoto projektu objevují. O co tedy vlastně jde?

Principem spolupráce s Kairos Planet je to, že firmě pronajmete část pevného disku na svém počítači k ukládání dat. Kairos Technologies tvrdí, že tento prostor na vašem disku bude sloužit jako součást vysoce zabezpečeného datového úložiště, což je služba kterou mají u Kairos Technologies údajně pronajatou známé nadnárodní korporace. Jak na svém webu tvrdí, v budoucnu mají v plánu využívat takto přes internet nasdílené počítače k výkonovým výpočetním analýzám – což není nijak starý objev, s tím přisli již před lety autoři projektu Seti@Home. Což byl projekt, do něhož se mohl zapojit každý, kdo měl zájem. Poskytl tak zdarma nevyužitý výkon svého počítače pro účely analýzy terestrických vln z vesmíru, což by – teoreticky – mohlo vést k objevení komunikačních signálů případných mimozemských civilizací.

Ale zpět ke Kairos Planet.

Princip nabídky je v tom, že se u nich zaregistrujete, a oni vám budou platit zato, že  je váš počítač využíván ve prospěch druhých. Super, kdo by se nechytil. Jenže…

… jako tradičně, je v tom jeden „big hák“ a několik „malých háků“.

První a velký – nebo-li, dle jazyka tohoto blogu „big“ hák je v tom, že aby jste mohli peníze dostávat, musíte nejdřív nějaké zaplatit. Že to zní jako pí****na? Nepochybně. Ale je to tak:

baliky_sluzieb

 

Jak tomu porozumět? Jednoduše. Vy si za 597 US dolarů koupíte členství u Kairos Planet, pronajmete jim 70GB vašeho prostoru na PC a oni vám za to slíbí (ano, slíbí – neboť záruku vám samozřejmě nikdo nedá) měsíční příjem 124 USD. Už toto samo o sobě je dost podezřelé, ale vlastně, přesně takhle to u MLM chodí a na tomto principu je MLM postaven.

Dá se tedy na Kairos Planet programu vydělat? No pokud jste se k nim přihlásili mezi prvními, pak nepochybně – i to je vlastnost MLM: opravdu zajímavé peníze vydělávají pouze ti, kteří se k takovému MLM projektu přidali jako jedni z prvních. Ti, co se přihlásí po oné první vlně, tak ti si pravděpodobně ještě vrátí vstupní vklad a možná něco navíc. Ovšem ti, kteří se do programu přidají v oné třetí vlně, tak ti už na tom budou dost zle. Proč?

U MLM platí, že dokud to sype, řeší se to přes známé, rodinu, přátele. To je ta druhá vlna, které se vklady vrátí a pravděpodobně i něco vydělají. Jenže i známí a rodinní příslušníci jednou dojdou a pak nastane čas obrátit se na veřejnost a služby Kairos Planet nabídnout veřejně. Jakmile dojde na tento krok, je daný projekt na začátku poslední cesty – protože tam kde nic není, ani smrt nebere.

Nyní nastane čas zasypat veřejnost a případné zájemce virálem – tedy články, fotografiemi a videi, na kterých se to hemží šťastnými a neuvěřitelně bohatými lidmi. Účelem tohoto brutálního brain washing je jediná věc: zapůsobit na ty, kteří by mohli být snadným cílem a vycucnout z nich byť i ten nejnižší vstupní poplatek.

Je to klasický virál, stejný, jako s jakýmkoliv jiným MLM. Pamatuje někdo z vás Skyline? Herbalife? Je to jedno a totéž, fotky, články, videa těch „rádoby“ úspěšných, kteří nám všem ukazují, že není problém dostat se k hromadě peněz…

Já zcela upřímně říkám: jakmile je takový randál na veřejnosti, dejte od toho ruce pryč – není nic horšího, než se nechat oblbovat nesmyslnostmi. Že by?

No samozřejmě. Hned první příklad.

Kairos Planet tvrdí – a stejně tak to tvrdí i jejich zoufalí naháněči, že se jedná o firmu, která provozuje Hi-Tech řešení k provozování neprůstřelných emailových schránek, a ultra bezpečného ukládání dat tím, že rozkouskuje a rozešle na tisíce, ne-li desítky tisíc počítačů:

kairos2

Proč je to špatně? Protože dotyční spoléhají na to, že většina návštěvníků třeba právě Facebooku netuší nic o IT a zabezpečení provozu IT.

Nejbezpečnější IT řešení je to, které máte plně a bezvýhradně pod svojí kontrolou, na svém vlastním zařízení, ve vlastní budově s vlastní ostrahou. A ajťáci by pravděpodobně dodali „a zařízení musí být odpojené od internetu“ 😀 Kairos Planet si věří natolik, že hlavní stránky jedou u Hetznerů v Německu:

kairos3

A jejich ovečka, která zoufale loví nebohé naivky, tak ta nejen, že prdí na kvalitu (všimněte si písmenek textu o dva obrázky nahoře…), ale dokonce má stránky posazené u běžného poskytovatele hostingových služeb – což je na Hi-Tech firmu dost zajímavé:

kairos4

Další nebetyčnou zhovadilostí je tvrzení, že data, rozkouskovaná na tisíce dílků a takto uložená na tisících cizích počítačů, jsou bezpečně uložena. Zde už je vidět, že autoři tohoto MLM projektu považují všechny za totální pitomce. Protože pro správce dat, nebo správce IT opravdu neexistuje horší situace, než to, že mají citlivá data rozházená po celém světě a to bez jakékoliv kontroly.

Zkuste si například představit, že vaše soukromé údaje jste si nechali uložit u Kairos Planet na bezpečném úložišti. Část vašich dat se čirou náhodou nachází i na mém laptopu, na kterém tedy právě datluju tento post. No a co čert nechtěl, laptop umře. Definitivně a totálně, data z něj nepůjde vytáhnout. Víte, co to znamená? No, jste v loji. Protože bez chybějící části dat se ty vaše již nikdy nepodaří obnovit. Máte radost?

Samozřejmě se najdou radílkové, kteří mi naznačí, že jsem dřevák. Protože přeci stačí udělat kopii celkových dat a tu uložit jinam, opět rozkouskovanou. Protože náhoda, že by najednou selhaly všechny počítače, ta asi neexistuje. Což je pravda – to by musela být opravdu echt smůla, aby klekly všechny počítače napříč internetem, na nichž jsou data uložena. Ale opět je tu háček: ajťák totiž nikdy nespoléhá na náhody či nenáhody. Prostě řeší svůj džob tak, aby případná katastrofa byla – pokud možno – co nejmenší. Nebo-li jinak řečeno: zálohují si data někde poblíž, třeba na vlastní lokální datové disky, nebo na datové úložiště známých firem, jako je Amazon AWS, Google, nebo Microsoft Azure. Protože proti těmto jmenovaným je Kairos Planet špinavý dvorek se spoustou bordelu, bez dveří, zámků a ochrany.

No a než jsem dopsal tenhle výkřik, z FB džungle zmizely oba inzeráty, které lákaly nebohé ovečky na milionové výdělky a to zcela bezpracně. Takže screeny obou zábavně se vyvíjejících se diskusí bohužel nemám sejmuté. Zato však nabídnu zajímavý příběh o Kairos Planet, a k tomu video společnosti Google, z něhož si můžete udělat představu o tom, jak vypadá skutečně bezpečné, výkonné a násobně jištěné datacentrum:

Reklamy

56 thoughts on “Kairos Technologies: snadná cesta za výdělkem. Nebo snad ne?

 1. No, šlo to napsat jednodušeji:
  Kairos planet je podvodné letadlo (pyramida) kombinované s Ponziho schematem.

  Jediné příjmy Kairosu jdou z vkladů „investorů“ či „společníků“, kteří pronajímají svůj vlastní disk a výkon PC (ale na začátku musí zaplatit „vstupenku“ do tohoto úžasného „byznysu“) a očekávají za to královský „pasivní“ příjem a provize za doporučování tohoto podvodu dalším lidem. Protože neexistuje jiný příjem (PC zdroje společníků si od Kairosu nepronajímá žádná velká firma), Kairos vyplácí provize a pasivní příjem přerozdělením peněz za tyto „vstupenky“ do systému.
  Systém funguje, dokud se do něj valí noví společníci a investoři, z jejichž vkladů se vyplácejí ti dřívější. V případě Kairosu přibývat nejméně 25% nových společníků MĚSÍČNĚ (počítáno z aktuálního počtu společníků). Jakmile se rychlost přírůstku společníků zpomalí nebo zastaví, nastává kolaps systému.

  Nutno podotknout, že myšlenka pronájmu zdrojů PC je v zásadě možná, ale v podání Kairosu jde o technický i ekonomický nesmysl, který navíc ani v náznaku nefunguje:

  – Aplikace, kterou si instalují „společníci“ neobsahuje ani náznak správy nějakého distribuovaného úložiště a vzdáleného poskytování výkonu PC, na kterém běží (zjištěno dekompilací aplikace do zdrojového kódu a jeho průzkumem)
  – prostor ve skrytém souboru _WinApp/_disc vytvořený a zabraný aplikací Kairsoplanet.exe (ono údajné úložiště totálně zabezpečených dat) se aplikací nijak nevyužívá a zůstává prázdný (binární nuly).
  – O tom, že myšlenka vytvoření zabezpečeného úložiště tímto způsobem je naprosto nesmyslná a mylná se tu už psalo… řekněte tenhle nápad nějakému ajťákovi, co se stará v nějaké firmě o správu sítě a infrastruktury a podělá se smíchy.
  – I kdyby Kairos nakonec někdy uvolnil aplikaci pro správu sdílení distribuovaného úložiště a výkonu (jako že k tomu podle mne nikdy nedojde – Kairos tuhle drahou a složitou věc nemá a nemá důvod ji pořizovat, jeho obchodní záměr leží jinde), s jeho náklady na výplaty společníků by cena takového (nespolehlivého) řešení byla asi tak 1000x vyšší, než je cena komerčních alternativ od známých firem (Amazon, Google, DropBox…) a 10 000x vyšší, než provoz na vlastním hardware.
  – Kairos sám potvrdil, že žádné firemní zákazníky nemá a nemá jim ani co nabídnout. Jediný způsob, jak se dostat ke službám Kairosu je pořídit si „investiční balíček“, ke kterému jsou „zdarma“ (WTF?) přidány IT služby, ale jen na odzkoušení (beta testování… WTF???)
  nolink:behindmlm.com/mlm-reviews/kairos-technologies-review-cloud-services-ponzi-rois/#comment-349591

  A ještě jedna věc… V něčem, co zde autor napsal, nesouhlasím.
  I když osobně mám rád MLM jako osinu v zadku a považuji ho v drtivé většině případů za zoufalství, je třeba rozlišovat mezi legálním, etickým a fungujícím MLM (za to považuji např. Avon, možná Amway…), legálním MLM s problematickým způsobem fungováním a produktem (podle mne např. Herbalife, ACN) a podvody založenými na Ponziho schematu a letadle (Kairos, Wor(l)d GN, Skyline, Avalanche…)

  To se mi líbí

 2. Ono je to trochu složitější MLM nutně nemusí být pyramida/letadlo. Třeba tolik zmiňovaný Amway je příkladem uzavřeného MLM, protože lidé uvnitř kupují a využívají produkty sami pro sebe. Vstup do Amway je podmíněný nákupem základní sady produktů a ta investice není tak vysoká, aby zvládla nakrmit všechny v pyramidě. Ta struktura je ale silná v čase a jen tak se nezhroutí, protože lidé nakupují produkty pořád a oblíbili si je. U Kairosu bych si dovolil o silné struktuře pochybovat, protože žije jen z počátečních vkladů svých oveček a to není dlouhodobě udržitelné.

  Co absolutně nechápu, je že většina lidí při investici opomíná základní pravidlo – investuju do toho, čemu rozumím. Mě už intenzivně do systému láká asi 3 týdny známý, který má místo zorniček dolary a nechal se totálně zblbnout. O to víc oceňuji tento článek, který napsal někdo, kdo opravdu přemýšlí hlavou. Díky.

  To se mi líbí

  1. Díky, Lukáši. Nic méně já v tom výkřiku nezpochybňuju MLM jako podnikatelskou variantu – jen jsem nabídl trochu iný pohled. AMWAY má právě výhodu v tom, že zájemce si může „osahat“ finální produkt a pak už je jen na něm (a jeho známých), jak bude úspěšný. Je to vlastně jakýsi pseudo-rodinný byznys, kde lze dosáhnout určitých úspěchů právě proto, že komodita existuje, a prodává se.
   Kairos je oproti tomu nabídka nikdy neviděného řešení. Navíc principielně nesmyslného. A proto jsem na něj upozornil 😉

   To se mi líbí

  1. jo a jak? 😀 já blbec do toho šel také a doteď lituji…absolutně žádná komunikace jinak řečeno, na mé dotazy nikdo neodpovídá…USD sice naskakují, ale jen na virtuálním účtu, jak je dostat na svůj bank.účet už je problém…je to sračka, celý Kairos…to bylo poprvé a naposledy co jsem v životě něco takového zkusil..ztráta peněz mě mrzí, ale věšet se nebudu, počítal jsme trochu s tím, že to je poděl a kdybych nechtěl, tak bych to neuskutečnil, ale spíše mě mrzí, že se potvrdilo, to co jsem si s kámošem myslel…

   To se mi líbí

 3. Pavlo:
  Už jste se někdy slyšela o finančních pyramidách a letadlech?
  Asi ne, jinak byste takovou blbost nenapsala.

  Takže ještě jednou pro vás: Dobře připravený podvod typu finanční pyramida ze začátku vyplácí (do systému je zapojeno málo lidí, systém ale roste… takže výplaty starších členů stačí pokrýt nově příchozí).Peníze se valí samy a spoustě lidí to zamotá hlavu: ono to „funguje“!

  Kairos potřebuje každý měsíc zapojit nejméně 25% nových členů proti počtu stávajících… pak má na výplaty. A to nejde provozovat věčně. Takže některé lidi už podle všeho přestal vyplácet. Třeba se dočkáte příští měsíc. 😉

  Nepotřebuji se stát alkoholikem, abych se přesvědčil, že tudy cesta nevede.

  Kairos nemá jiné příjmy, než vklady společníků. A to je definice letadla.
  Místo „vyplácí mne, tak to funguje“ zkuste napsat, kde se ty peníze na vaše výplaty berou.

  To se mi líbí

  1. Odkud víte prosím, že Kairos nemá jiné prijmy? Viděl jste jejich účetnictví? Jak je možné, že výplatu za pronajem dostanete i kdyz nikdy nikoho nepřivedete. Počítali to větší matematici nez jste VY. Bez jiného prijmu firmy to nemůže fungovat.

   To se mi líbí

   1. Neumíš číst? Přečti si to znovu. Kairos má příjmy – ale jen od svých ovcí, který si musí koupit „balíček“. To jsou jejich příjmy. Žádný jiný klienty nemá, ty „matematiku“ 😀

    To se mi líbí

   2. Jitko, mimochodem… ono už to přestává fungovat.
    Spousta lidí nedostala výplaty za srpen (máme říjen). Spousta lidí nedostala výplaty za září. Spousta lidí nemá potvrzen účet (třeba i 5 měsíců po nákupu „balíčku“). A řadě lidí, kteří měli tu „odvahu“ a dovolili si nepřivádět další oběti, byl bez udání důvodu účet v kabinetu zrušen.

    Zkrátka – peníze docházejí, Kairos vyplácí jen vybrané jedince a ještě výplaty opožďuje (protože je nutno čekat, až co přiteče z nových registrací).

    To se mi líbí

   3. Pšedem se umlovam za svou čeştinu Kairos vopravdu je fraška sem it provuzuju ict služby chcel sem investovat do Kairosu ale nini ani jeden naznah řeby jech sluzby jim neco vydelali tim padem jeto litadlo a to jednou spadne

    To se mi líbí

 4. Člověk, který toho o MLM ví tolik jako pisatel tohoto článku by se psaní o MLM měl vyvarovat, aby se zbytečně nevystavoval posměchu. 🙂

  To se mi líbí

 5. Ten kdo psal tento článek je naprostý chudák a kretén,který má sotva na zaplacení nájmu! Kdyby rozuměl marketingovým systémům a obchodu v network marketingu, tak by takovou sračku v podobě tohoto článku nikdy nenapsal. Promiňte mi za ty výrazy, ale už mě opravdu vytáčí, když někdo šíří nesmysly o systému, kterému ani nerozumí!!! Budu rád, když si to ten zoufalec vyzkouší a pokud přijde o vklad a prodělá, tak ať pak napíše článek tohoto typu!!!!!

  To se mi líbí

  1. Docela by mě, Tome, zajímalo, jak ty můžeš vědět, že nemám na nájem? A kdy už vy všichni vysvětlíte fakt, že někteří čeští a slovenští partneři Kairos nedostávají své provize? A neboj, nadávat ti nebudu – za to mi opravdu nestojíš 😉

   To se mi líbí

 6. Nesmyslny clanek bez hlubsi znalosti cele problematiky. Jen pro informaci, data se zrcadli, kdyz nekomu klekne laptop, nicemu to nevadi, ta steja data jsou ulozena na dlasich pocitacich, takze kdykoliv se k nim kliet dostane. Vulgarni vyrazy v clanku navic napovidaji o inteligenci autora. Nejdrive si pane zjistete podrobne informace, zbytecne se tady ztrapnujete.

  To se mi líbí

 7. Milan – jasně, přístup k datům je možné zálohovat zrcadlením a udržováním nadbytečných záloh. Akorát chyba, že se v podání Kejdosu nic takového neděje. A i kdyby dělo, nedávalo by to ekonomický smysl:

  http://www.kairos-fakty.sk/kairos-a-produkty-pro-korporatni-klienty/

  Ale v pohodě. Už vám to letadlo padá, tak buď té dobroty a neobhajuj ho a nelákej do něj další nešťastníky.
  A Kairosu gratuluji ke zmínce o něm ve Wikipedii v článku o pyramidových schematech:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Pyramidov%C3%A9_sch%C3%A9ma#Pyramidov.C3.A1_sch.C3.A9mata_v_.C4.8Cesku

  P.S. Kairos je průšvih takové velikosti, že to nejspíš neskončí jen ztrátou těch chudáků,. co vstoupili pozdě. V klidu by neměli být ani ti,.co v této loterii vyhráli. Mohou o své zisky přijít, případně si jít sednout do chládku.

  To se mi líbí

   1. Bože, vždyť ty neumíš ani správně napsat název oné Izraelské tajné služby 😀 Pro tvůj klid duše, je to Mossad.

    To se mi líbí

   2. Jasně, Mossad to neprolomil a doporučuje to. 😉 Těmito věcmi se Mossad běžně zabývá a dává veřejně taková dobrozdání.
    Ono totiž nebylo ani co lámat.
    A jako důkaz podpory Mossadem se uvádí dokument, který je ve skutečnosti cosi jako registrace firmy „Kairos Gold“ do izraelské obdoby našeho živnostenského rejstříku.
    Firmu Kairos Gold nevlastní Kairos Planet, ale založil ji Yossi Gold(smith). Soukromník, Izraelec. Předmětem činnosti jeho firmy je marketingová podpora Kairosu (a samozřejmě na prodeji „balíčků“ slušně vydělává). Ovšem v okamžiku registrace nikdo nemohl vědět, co ten zmrd má za lubem, takže registraci dostal (bohužel).

    To se mi líbí

   3. Pro většinu Kairosáků je přečíst si tento dokument neřešitelný problém (hebrejské paznaky, navíc je to obrázek, tak na to nejde pustit Google překladač a opsat na běžné klávesnici to nejde.

    Ale existují online OCR systémy, které vám ten obrázek převedou do písmenkové podoby a pak už na to Google překladač půjde pustit. 😉

    To se mi líbí

 8. 😃už nepolemizujte toľko…
  Kairos nie je žiadne lietadlo,ale Concorde,aby to bolo presné…
  A Na SK to už tiež padlo.
  No.?!.
  niekto príde o viac,niekto o menej,niekto o nič,lebo zarobil.
  A Kairos nie je žiaden MLM,iba sa tak tvári,no kto má I aj Q,čo znamená IQ nad 70,tak vie a vedel aj počas investovania,že to je ponziho schéma.
  Proste čistý tunel,ako oči!
  Ale treba uznať,dobre to spravili.
  Škoda,že som to nevymyslel ja🤔
  Ale ako sa vraví,čo chceš to dosiahneš😃
  UK

  To se mi líbí

  1. Pán Polgári.?vidím,že máte odpovede,tak mám pár otázok.
   Otázka prvá.
   Prečo množstvo Slovákov nedostalo vyplatené“provízie“od októbra 2016?
   Prečoó´?

   Otázka druhá.
   Prečo množstvo Slovákov obdržalo mail od Kairosu,že im budú vyplatené provízie,až vtedy!.keď zdokladujú,akou formou si uhradili svoj balík.?
   Ľudí,ktorých poznám majú len platinové balíky a nie jeden o údajnom prenájme 320gb.svojho priestoru.
   No Kairos píše,že neakceptujú potvrdenie o kúpe balíka cez vnútorný prevod.
   Od Júna 2016 viacero bánk na SK odmietlo vykonať prevod na Kairos účet a už vôbec nie na AGC účet,ktorý mal pseudo sídlo v ČR.A údajne vykonával následné prevody do Kairosu.
   Takže väčšina ľudí uhradila svoj balík,investíciu cez vnútorný prevod,to znamená,že to bolo keš uhradené,niekomu priamo do ruky a tým pádom neexistuje relevantný-zákonný doklad o úhrade daného balíka,že?
   A tým pádom ani žiadne provízie neobdržia.
   Padlo to v BRD..,na SK nevyplácajú..
   A to čaká aj ČR.Skôr,či neskôr.

   A ešte jedna otázka.
   Prečo ŠMEJDI POCHÁDZAJÚ Z ČR?
   Neobhajujte sračky,na ktorých ste sa nabalil len VY.
   UK

   To se mi líbí

   1. Nevím… ale pan Polgári snad Kairos neobhajuje, spíš naopak?

    Jinak – šmejdi, co přišli s Kairosem pocházejí z Ruska, Ukrajiny a Albánie. Že se toho chytli někteří „regionální“ lídři jako Kasynets, Dedra, Ondrejková, Ornstová, Mišuk, Goldsmith a spousta dalších… to je jiná. Myslím si, že si Češi a Slováci nemají navzájem co vyčítat, máslo mají na hlavě v obou zemích. Bohužel, odhaduji, že na Slovensku se to rozjelo mnohem víc než v Česku.

    To se mi líbí

 9. Já jsem v Kairosu od dubna 2016. Jsem manažér prosperující mezinarodní společnosti a v Kairosu teď momentálně jako „na brigádě“ vydělávám asi 5-krát více jako ‚ve svém hlavním zaměstnání… Do Kairosu jsem zatím přivedl 111 svých kamaradů a známých. Všichni do jednoho jsou spokojení. Já hodně. Četl jsem Váš článek. Proto upřímně reaguji. Toť vše.Hodně štěstí!

  To se mi líbí

  1. Pan PhDr. Luboš Vrba tento příspěvek kopíruje do řady diskusí o Kairosu. Zřejmě dobře pochopil, že Kairos dnes vyplácí jen ty, co přivádějí nové ovečky, ale spoustě lidí nevyplácí (hromadné a skutečně citelné zadržování výplat začalo na konci srpna 2016, i když neproduktivní větve byly v menší míře odřezávány už o několik měsíců dříve).

   Jinak pan Vrba pracuje v mezinárodních společnostech Pentia Consulting a Zlatá rezerva (společnosti jsou personálně i byznysově propojeny). Intenzivně nabírají nové lidi na skvělých inzertních portálech jako „Šmelina“ a „Vložení“.

   http://www.smelina.cz/index.php?retezec=vrba&kat=&kraj=&sel_cena=&page=smelina-inzerce&search=true

   Takže pane Vrbo – dělat tady PR a advokáta Kairosu (skrytá inzerce a nábor) v tuto chvíli, kdy je jasné, že Kairos krachuje… to chce hodně hroší kůži a silný žaludek.

   To se mi líbí

   1. ony vybrat „jdou“ ale někde na cestě se zaseknou 😀 :-/ 😦 …už je to 42 dní a stále nic 😀 :-/ a nejsem sám…kamarád se také nechal zblbnout, také si nechal ehm ehm „vyplatit“ 700USD před více jak 2 měsíci a světe div se, ono stále nic 😀 :-/

    To se mi líbí

 10. Martin:
  Kairos používá několik fint, jak odepřít lidem výplaty (nic jiného mu nezbývá, peníze v systému docházejí).
  a) Zrušený účet (vyhazov – člověk se ani nepřihlásí do kabinetu)
  b) Odkládané a zrušené verifikace účtu – všechno „funguje“, virtuální dolary na účet v Kairosu naskakují, ale reálné peníze vybírat není možné.
  c) Peníze přeposlané a „zmražené“ v AGC (srpnová výplata… většině lidí visí ve vzduchu v AGC, odkud nejde vybrat).
  d) Zmizelé peníze (z kabinetu „jako“ odešly, stav je „paid“, ale na osobní účet v bance nedorazily
  e) Odklad schvalování výběru (výběr visí ve stavu „new“ nebo „accepted“
  f) Zvyšování transakčních poplatků za výběr (lidé sami rádi výběr odloží, protože vybírat menší částky se jim např. v Turecku s minimálním poplatkem $50 prostě nevyplatí).
  g) Zavádění chaosu do výplat (každý měsíc jiná banka, doporučení „jak správně vybrat“ stíhá a mění co chvíli jiné doporučení…) – lidé sami již zadané výplaty zruší a zadají znovu… a znovu čekají, případně ztrácejí přehled, co jim odkud vlastně došlo a co ne.

  To se mi líbí

  1. Dobrý večer „Tomas“….děkuji mnohokrát za vysvětlení….no aspoň jsem už na 100% klidný, že nemusím peníze vyhlížet 😀 😀 😀 :-/ 😦 …njn…..alespoň mám nějakou zkušenost…blbá zkušenost také zkušenost….a lidská nenažranost či touha vidiny lehkého výdělku udělá s člověkem divy 😀 :-/ 😦 …a to jsem si ještě před rokem říkal, jak lidé mohou naletět na podobná zvěrstva a sám to udělám 😀 :-/ 😦 😀 …no věšet se nebudu, to opravdu nemám zapotřebí 😉 doufám, že se usmaží v pekle všichni ti, co takové kraviny vymýšlejí 😉 …mějte se hezky a díky ještě jednou za vysvětlení! 😉 …

   To se mi líbí

 11. Ještě se objevil jeden způsob, jak odepřít výplatu… někteří lidé měli to štěstí, a u zadané výplaty dostali stav „accepted – schváleno“. Peníze však na začátku následujícího měsíce na účet nepřišly… ani v následujících dnech… a najednou se (s přibližujícím termínem další výplaty) stav „sám“ změnil na „cancelled – zrušeno“. Kairos to odůvodnil tím, že výplaty, které „nestihl“ zpracovat před další výplatou raději sám zrušil, aby si uživatel mohl zažádat o novou výplatu (a efektivně tak snížil „administrativní“ poplatek za výběr).

  Ať každý sám zváží, zda skutečným důvodem pro zrušení výplaty je to, že Kairos „nestíhá“ výplaty administrativně odbavovat, nebo to… že na ně už prostě nemá (nebo jen nechce pouštět víc peněz zpět mezi lidi).

  To se mi líbí

 12. Podle nejnovějších info, má kairos finanční potíže a dochází letadlu kairosu palivo. Naletěl jsem jako všichni ostatní. Prachy nejdou vybrat atd………… Odstrante tu nesmyslnou apku a ušetřete aspon za energii a ani nevíte jaký sračky tam ukládaj – nebo to je jen dobře promyšlená apka než se pánové nažerou. Kdo by si ukládal důležitá data na neprověřený pc ? ….atd. S pozdravem.

  To se mi líbí

  1. Zdravím,ja už som starší človek,ale keď to Vy niekto zvládate,tak aspoň napíšte na nejaké Izraelské a Indické fóra??.
   Že je to všetko podvod a v Eu,konkrétne v BRD-AT ani v SR ani ČR vôbec nevyplácajú.To je fakt.
   V Izraeli a Indií tiež tento blud sa snažia umiestniť.
   Spravte niekto Správnu vec,i keď sa nám už tie tisíce € nikdy nevrátia.
   Vďaka šikovnému človeku,ktorý rozšíri pravdu.
   UK

   To se mi líbí

  2. Podívejte se na obsah souboru WinApp\_disc do kterého Kairos „ukládá“ data. Podle mne zjistíte, že je prázdný (je to jen Potěmkinova vesnice). Zkoumal jsem před časem kód aplikace, a ta s tím souborem neuměla nijak pracovat (kromě toho, že vytvořila prázdný soubor velikosti odpovídající zakoupenému balíčku).

   Také to, s jakou lehkostí Kairos odpojuje nepohodlné společníky, svědčí o tom, že o nějaké ukládání dat na jejich PC tady vůbec nejde.

   Soubor je skrytý, abyste soubor a jeho složku našli, musíte si zapnout zobrazení skrytých a systémových souborů. Soubor si prohlédnete např. pomocí prohlížeče zabudovaného v Total Commanderu (F3).

   To se mi líbí

  1. Video je z Běloruska ze září 2016. Od té doby uteklo hodně vody, ale nic dalšího takhle „zajímavého“ se nestalo – v ČR, SK, UK, Německu, Ukrajině, Turecku… (hlavní postižené země). Škoda, ale ještě není vše ztraceno (i když se lidé začínají pomalu smiřovat se ztrátami). Někdy mají diktatury výhodu nad demokraciemi.

   To se mi líbí

 13. A ještě pár lahůdek o kairosu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Na závěr: dejte si pozor na další kairosáckou fintu ,na výběr peněz které máte nevybrané v kabinetu. Nabízej kartu za 99Eeuro. Nejdražší karta na výběr peněz na světě.!!!!!!!!!!!!!
  Pijavice „KAIROS“ CHCE Z LIDÍ VYSÁT MAXIMUM CO TO JDE.
  jE TO HRA PÁR VYVOLENÝCH ZMETKŮ. My v ČR jsme je nedávno nazvali ŠMEJDI. Je to útok na naše finance z východu a schovávají se za různé podvodné reklami,aby působyli dojmem,že jsou seriozní a důvěrihodní.
  Starý DˇÁBLŮV TRIK. Re klama= OPAKOVANÝ KLAM(ŠÁLENÍ).

  To se mi líbí

 14. Kto sú ľudia v pozadí Kairosu?
  Okrem bielych koní sa dá dopátrať aj k reálnym ľudom. Vďaka rôznym diskusiám, mailom, firmám, údajom zo sociálnych sietí, ako sú Facebook či LinkedIn, prípadne videám z YouTube. Napríklad za slovenskou stránkou http://www.kairosplanet.sk stojí istá Kateryna Ondrejková. Jej sídlo na stránke má uvedené v Londýne. Jej bratom je Otokar Kasynets – video v maďarskom jazyku. Tento človek je známa postava z MLM prostredia a je hlavným organizátorom akcií na Slovensku, v Maďarsku a na Ukrajine. Cez LinkedIn sa dá dostať aj ku menu Janny Cavassini (niekde sa môžete stretnúť aj s variantou Janni). Kto je on? Verzií je viacej – od občana Francúzska, ktorý žije vo Švajčiarsku, cez osobu žijúcu a podnikajúcu v Spojených arabských emirátoch (UAE), v Dubaji. Označovaný je ako autor videí, dokonca sa dajú nájsť aj informácie, že on je skutočný riaditeľ Kairosu a prácu vykonáva z Dubaja, že je vraj zakladateľ a prvotný financmajster Kairosu, ktorý do toho vložil vlastné peniaze, aby bolo z čoho vyplácať prvých ľudí. Ďaľší na zozname je pán z Ukrajiny pod menom Yaroslav Sikora. Je jedným z popredných ľudí v pyramíde, keďže jeho skúsenosti z MLM sú na nezaplatenie. Svojho času sa podieľal na WCM/WCM777/World Capital Market, ktorého kroky siahali až do Číny a Hong Kongu. Neskôr sa v USA rozbehlo vyšetrovanie, pozatýkali ľudí, ale došlo aj k vražde. Hlavnou osobou v Nemecku je Waldemar Reimer, prípadne jeho profil na najväčšej ruskej sociálnej sieti VK. Spolupracoval so Sikorom na MLM systéme Vizinova, čo bol akýsi reštart WCM/WCM777/World Capital Market, pričom im pomáhal aj Renato Rodriguez. Predplatené karty na vyberanie peňazí z bankomatu, ktoré možno poznáte, ako ePayments prevádzkuje firma Payments Association Ltd.. Stojí za ňou Mikhail Rymanov. Firma má sídlo v Londýne, ale karty idú cez WaveCrest Holdings Ltd. so sídlom na Gibraltare. Firma ePayments je asi jediná legálna vec, ktorá funguje. Z ďaľších mien je to Alexey Kocherev (takmer hodinový rozhovor v ruštine), Igor Zabokrickiy alebo majiteľ českej domény http://www.kairosplanet.cz Dávid Michalík z Partizánskeho – je dosť možné, že je to biely kôň, keďže pri pátraní sme sa dostali k menu Marcel Čapka, ktorý je z Trnavy a venuje sa počítačom. Ďalej je možné sa dopracovať aj k menu privátneho bankára, ktorý sa volá George Molyviatis a žije zhodou okolností tiež vo švajčiarskej Ženeve, ako aj Janny Cavassini a je označovaný za majiteľa Kairosu. Kto je ale skutočný strojca, kto to celé vymyslel a ovláda je zatiaľ záhadou. Myslíme si, že ani zdaľeka to nie sú vyššie spomenuté mená, ktoré stoja za všetkým. Skôr sú len súčasťou niečoho väčšieho. V každom prípade vidíme, že všetko sa zatiaľ viacmenej točí okolo štyroch štátov: Ukrajina, Anglicko, Švajčiarsko a UAE. Keď celá bublina Kairos jedného dňa praskne a začne to celé padať, ako domček z kariet, vypnú sa weby, zrušia stránky, ktoré si spravili cez Facebook, vymažú sa videa z YouTube, tak je viac, ako isté, že sa začne nadnárodné vyšetrovanie, ako tomu bolo v prípade WCM. Tu ale celý problém len začína, keďže podľa nás je spolupráca medzi týmito štyrmi krajinami, kde sa to všetko točí takmer nemožná. Nájsť skutočného majiteľa je a bude veľmi ťažké, ale zatiaľ všetky stopy vedú na Ukrajinu a na ostrovy do Anglicka.

  Viac o WCM/WCM777, podvode, peniazoch – článok v angličtine.
  Viac o Vizinova – článok v nemčine.
  http://www.wavecrest.gi/
  https://www.epayments.com/

  Sídlo Kairos – alebo kam môžem ísť zaklopať na dvere?
  Pôvodne bol Kairos založený so sídlom v Londýne. Neskôr ale došlo ku zmene. Presunul sa do časti Tottenham, do budovy, v ktorej sídlilo ďaľších 523 firiem. Súčasná adresa so sídlom na stránke http://www.kairosplanet.com je uvedená v Londýne, ale opäť na inej adrese:

  3 Gower Street
  Ground Floor
  London WC1E 6HA
  England

  Na Google Maps si môžete pozrieť ako vyzerá firma, v ktorej sídli 512 firiem.
  Tu si na Google Maps môžete pozrieť budovu, ktorá by mala byť reprezentatívne sídlo v USA. – nie je tam žiadna reklama, či odkaz, že by tam firma mala sídliť, ale to ešte môžeme zvaliť na neaktuálne fotky Google Maps.
  Zoznam firiem, ktoré sú na tej adrese.

  Kairos a IT Security – vedia o tom vôbec niečo?
  Ľudia, ktorí podľahli tomuto nezmyslu, vložili do toho svoje peniaze a snažia sa nalákať ďaľších, aby sa na to dali, čím by sa zvýšil ich profit v drvivej väčšine prípadov nevedia o IT a technológiach absolútne nič, nehovoriac o IT bezpečnosti. Neustále tvrdia, ako ľudia potrebujú bezpečnost, ako by nemali byť odpočúvaní, a to, že veľké firmy by si svoje dáta mali strážiť. To všetko je pravda a my s tým nemôžeme než súhlasiť. Ale Kairos robí presný opak. Kairos tvrdí, že má viac ako 90.000 používateľov/ľudí v systéme. To v praxi znamená, že všetci týto ľudia do istej miery zverejnili svoje osobné údaje, ako sú napríklad meno, priezvisko, adresa trvalého bydliska, emailové účty, číslo bankového účtu, kreditnej karty alebo PayPal účtu. K tomu sa posielajú scany občianských preukazov alebo pasov. Firma, ktorá si zakladá na bezpečnostných tvrdeniach si necháva posielať takéto údaje veľakrát obyčajným mailom bez dodatočného zabezpečenia, ako je napríklad certifikát. Ako sme spomínali, tak väčšie firmy, ktoré investuju milióny a miliardy USD do bezpečnosti prišli o citlivé dáta. Ako Kairos garantuje, že tieto údaje sú bezpečne uložené, a nemôže sa k ním dostať tretia strana, ktorá ich môže zneužiť? Nižsie dávame k nahliadnutiu pár tipov a odkazov, ako by sa mali dáta bezpečne uchovávať. Možností je neskutočne veľa a vyžaduje si to tím odborníkov a špecialistov z oblasti, ktorí vedia ako to docieliť. Z nám dostupných informácií si v súčasnosti nemyslíme, že Kairos je schopný niečo takéto garantovať. Nehovoriac o tom, že minimálne jeden z nás pracoval v bankovom sektore a vie, čo je to IT bezpečnosť, keďže tam je to absolútne najdôležitejší faktor.

  Expert Guide to Securing Sensitive Data
  Top 10 Tips for Securing Your Data

  Kairos a mobil – vraj neodpočúvateľný a šifrovaný.
  Kairos dlho ponúkal len balíky na email a diskové pole. Len pojem diskové pole pre niekoho môže byť zložité na pochopenie, tak prišli s nápadom na mobil, keďže tomu rozumie dnes každý. A tak sľúbili, že budú poskytovať telefón, ktorý sa nebude dať odpočúvať, komunikácia bude špičkovo šifrovaná a ľudia si ho budú môcť kúpiť, aby ochránili svoju bezpečnosť. Poďme sa teda pozrieť na jednotlivé tvrdenia týchto nezmyslov.

  Ktorý je to telefón? Jedná sa o Goophone S5. Je to čínsky fake/replika telefónu Galaxy S5 od Samsungu, ktorého cena v Číne je 100 EUR. V súčasnosti už je to starý model, ale Čína s tým problém nema a preto robí ďaľšie novšie modely, ktoré napodobňujú, ako Samsung, tak aj Apple. Kairos ale údajne tento telefón natoľko zdokonalil, že si za neho neváha vypýtať neuveriteľných 2777 USD. Aby sa dalo predísť odpočúvaniu, tak je možné sa chrániť, ako je to napríklad napísané tuto. V súčasnosti sa tejto problematike venuje viac spoločností a napríklad spoločnosť T-Systems tu popisuje ich riešenie. Ak si napríklad chcete kúpiť hotové riešenie, ktoré bolo predstavené už pred dvoma rokmi v Barcelone, ktoré je ale zároveň aj funkčné, tak v tej dobe by ste za celok zaplatili 1508 USD. Všetci vieme, ako technológie idú rýchlo dopredu a ceny smerom nadol. Preto je až smiešne, ako sa Kairos snaží na ľudoch zarobiť takýmto nechutným spôsobom. Nehovoriac o tom, že aplikácie, ako sú Viber, Telegram, či WhatsApp už v sebe natívne podporujú šifrovanie a sú zadarmo.

  Kairos a reklama na závodných autách.
  Toto je jedna z obľúbených odpovedí ľudi, ktorí v tejto pyramíde sú: Spolupracujeme s Nissanom, veď máme reklamu na ich autách. To je snáď jasný znak, že sme prosperujúca a úspešná firma. – áno, reklamu skutočne majú. Kairos investoval do reklamy, lebo by sa o tomto nezmysle nikto nikdy nedozvedel. Zaplatili si plochu na aute nižšej rady formúl alebo LeMans. Netrúfame si povedať koľko presne taká reklama stojí, lebo je to predmetom jednaní medzi sponzormi a majiteľmi licencií, ale len pre prehľad si môžete pozrieť koľko taká reklama stojí v seriáli NASCAR, ktorý sa jazdí v USA. Ale skúsme si len pre predstavivosť urobiť modelovú situáciu. Cena reklamy na závod v LeMans nech je 200.000 USD. Tak pri 90.000 požívateľoch, ako tvrdia, že majú, ak by ľudia zaplatili balíky za 597 USD, tak by tú reklamu zaplatilo ani nie 330 ľudí. Ak by si ľudia kúpili balík v hodnote 1577 USD, tak to zaplatí 130 ľudí, a to nie je ani 0,6% z tých 90.000 ľudí. Dalo by sa hovoriť o štatistickej odchylke. Pre doplnenie informácií prikladáme obrázky.

  2016-06-05 12_48_07-Ponuka služieb

  OQPxrPocW8k

  Čo to vlastne Kairos ponúka? Existuje nejaké šifrovanie? Prenášajú sa vôbec dáta?
  Ako je možné vidieť v tabuľke vyššie, tak Kairos ponúka na výber štyri balíky, z ktorých sa dá vybrať, a ktoré by mali generovať príjem. Rozdiely sú okrem ceny aj v tom, že čo ponúkajú. Ak by človek teda chcel niečo zarobiť, tak podľa ich logiky by si mal kúpiť aspoň ten v hodnote 597 USD. Ďaľšia podmienka je, aby človek mal na svojom počítači, resp. harddisku voľné miesto, ako je to rozpísané v tabuľke. Toto voľné miesto by malo byť akože rezervované na cloud službu, ktorú Kairos ponúka svojím zákazníkom, ako sú napr. Nissan, či Microsoft. Ale tieto firmy samozrejme o ničom takom nevedia, obzvlášť Microsoft, ktorý má svoj vlastný obrovský projekt na cloud – Azure. Všetko teda nasvedčuje tomu, že Kairos si robí reklamu na menách známych firiem, ktoré o ničom nevedia. Veľmi by ma osobne prekvapilo, keby Microsoft čo i len zvažoval takýto nezmysel. A ako by to podľa Kairosu teda malo fungovať?

  Podľa toho, ako sa nám to snažia vysvetliť by to malo byť tak, že každý jeden súbor, ktorý sa uloží na toto úložisko by mal mať viac fragmentov, konkrétne 10, ktoré sa potom náhodne rozložia na počítače po celom svete, ktoré sú navzájom cez Kairos prepojené, takže by technicky nebolo možné získať súbor tým, že napr. potenciálny útočník ukradne jeden počítač alebo ho napadne na diaľku a bude mať k nemu prístup. Súbor by mal byť zašifrovaný. Toto je celkom pekná vízia, ale nie je to nič prevratné.

  Kairos v skutočnosti žiadne dáta neprenáša. Nerobí žiadne dátové prenosy a žiadny súbor na vašom počítači uložený nie je. Na vyhradenom diskovom poli je len obyčajný prázdny súbor, ktorý neobsahuje nič, len alokuje miesto na disku. Dáta, ktoré sa prenášajú po sieti slúžia len na overenie, či je počítač zapnutý formou pingovania serveru alebo to môžeme nazvať aj heartbeat, ktorý sa používa napr. pri clusteringu – od neho to ma samozrejme na míle ďaleko, ale len pre predstavivosť. Je to vyslovene len preto, aby ste mali potrebu mať ten PC zapnutý.

  Celú komunikáciu je možné odsniffovať/odsledovať. Pre analýzu paketov je napríklad možné použiť WireShark alebo HTTP Analyzer. Na obrázkoch nižšie je urobená analýza. Keď sa pozriete, tak uvidíte, že žiadne dáta na vašom počítači uskladnené nie sú. Aj pri obmedzení internetového pripojenia na úplné minimum napr. s programom NetLimiter sa nič nestane – aplikácia bude fungovať aj ďalej. Obrázky sú prebraté z ruskej internetovej stránky od človeka, ktorý už analýzu robil a myslíme si, že z obrázka je jasne všetko čitateľné – žiadna aktivita procesora, žiadne využitie RAM.

  http://kairospochemu.blogspot.sk/

  ka1 ka2ka3 ka4
  Tento záznam bol pridaný do Kairos dňa 4. júna 2016 od admin.
  Navigácia článkami
  ← Žvasty a zavádzanie – reakcia na diskusiu Kairos a jeho produkty pro korporátní klienty →
  Názor na “Čo je to Kairos? – fakty a dôkazy”

  Spätné upozornenie: Kairos Planet, zkušenosti, recenze, klady a rizika investování | Investování a zhodnocování peněz

  Nie je možné pridávať komentáre.
  Hrdo poháňa WordPress
  Alladin | 1.3.2017 z 15:08 | Odpovědět

  To se mi líbí

 15. Takže weby Kairos Planet – tedy kairosplanet.cz , kairosplanet.sk a kairosplanet.com , jsou již vypnuté.

  Tímto gratuluji všem hlupákům k jejich finančním ztrátám – máte, co si zasloužíte.

  To se mi líbí

 16. Bohužel – hlavní web kairosplanet com pořád „jede“. Je ale blokován v UK a možná i v některých regionech Turecka (samotným Kairosem).

  To se mi líbí

 17. Blokaci v UK bylo možné obejít použitím vhodného proxy nebo VPN. Bez toho dává chybu 403 – Forbidden (což je odpověď serveru – Kairos není blokován na národní úrovni)

  To se mi líbí

 18. Je ovšem pravda, že řada vedlejších propagačních webů a skupin na Facebooku byla ukončena (a můžeme hádat, zda to byla svobodná vůle autorů a vlastníků webu a skupin, nebo šlo o násilné ukončení ze strany provozovatelů služby). Některé FB skupiny odešly „do ilegality“ – jsou převedeny na neveřejné.

  Zatím jsou to jen příznaky blížícího se konce, ale ještě to není úplný konec.

  To se mi líbí

  1. Její jméno se tu už objevilo.
   A kdyby někoho zajímala jména dalších podvodníků (třeba proto, že by na ně chtěl podat trestní oznámení nebo tak něco…), tak ta se několikrát objevují i s odkazy na odpovídající facebook profily v této diskusi:
   nolink://www.pracanadoma-skusenosti.eu/news/kairos-technologies-ma-zmysel-tento-projekt/

   Za zmínku jistě stojí Otokar Kasynets a jeho sestra Kateryna Ondrejkova, Roman Valovič, Adam Janecko , Samuel Zahradník, Peter Maris, Milan Bozik, Duka.Gervalla, Alexej Kocherev, Mišo Gomez Viera, Tomáš Krč, Luboš Tonhauser, Milan Božík, Michal Kolla, Roland Csampai, Patrik Ondica, Michael Derda, Ingrid Ornstová, Adam Škoda, Ladislav Dluhoš, Václav Simmer, Aleš Kohoutek, L’uboš Vrba, Lukáš „Winner“ Krčmárik, Michal Strečok, Rado Knapík Knapec, Zuzana Danová – Haficová, DJ a inženýr Ladislav Zsilla a další…

   To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s