Asi jedna z nejlepších cest, kterou jsem kdy dal.

Pro tentokrát to nebyly letadla na Heathrow, ale noční Manchester, konkrétně jeho část Salford Quays.

Pravdou je, že právě Salford Quays maj dost těžko uchopitelnou atmosféru – nevím, jak přes den, ale v noci jsou ty jednotlivý místa neskutečný.

První fotka, kterou jsem tenkrát v noci na Salfrod udělal. Pro tentokrát jsem chtěl, aby fotka neměla moje typický „černý“ rámy, jako je třeba fotka svíček z liverpolský katedrály, ale aby byl vidět i ten zbytek. Zadání jednoduchý (ani tmavá, ani světlá), provedení už bylo těžší. Pamatuju si, že s touhle jsem si následně v kompu hrál cca hoďku, než jsem jí doladil tak, aby ukazovala přesně to, co jsem chtěl:

autor rpet, 2014

Přiznávám na rovinu, že jsem fanatik do světel. Miluju výzvy v podobě fotek, kde je kontrast jasnýho světla s tmavým pozadím a na tý výzvě samotný pak miluju to, že se budu dvě hoďky snažit to nahodit do koukatelný podoby 😀 Problém ovšem byl v tom, že mi tak nějak bylo jasný, že tahle fotka bude suprová v černobílém provedení. Jenže u barvy by zase mohly pěkně házet duhu kapky mrholení na objektivu. Nakonec z toho byly tři hodiny u velkého LED monitoru:

autor rpet, 2014

Faktem je, že u té barevné fotky dalo docela dost práce vybalancovat ostrost, jas a barvu. Protože když se to přežene, tmavší části fotek můžou začít házet na první pohled neznatelné barevné „šmouhy“ – což je zhusta vidět na fotkách z různých fotobank, to jsou takové ty přebarvené fotky, které sice navozují super dojem, že je to tak barevné, ale když si člověk takovou fotku zvětší, s hrůzou může zjistit, že – třeba – okraje větví stromů mají fialový nádech 😀 Nakonec jsem tu barvu musel udělat hodně, hodně decentně, protože barák v pozadí opravdu nahazoval červené kraje:

autor rpet, 2014

No a nakonec jsem nejvíc času strávil u Media City. Ten most, ten mě normálně přitahoval už z dálky. Možná to bylo tím, že jeho profil je v noci proti tmě, nevím. Každopádně jsem tam udělal dvě fotky, při čemž ta druhá vyšla dokonale: žádné mrholení, žádné kapky na objektivu a díky tmavému pozadí jsem mohl zásadně přidat na hloubce, ostrosti i barevnému provedení výsledné fotky:

autor rpet, 2014

No prostě, Salford Quays byl zcela dokonalej výlet, na kterej hrozně rád vzpomínám. Konec konců, k vidění je tu celá galerie z Manchesteru, tak si to užijte 😉