Je to docela neuvěřitelný. Je sotva den po referendu o odchodu Británie z EU, a na fejsbůku se už objevila hromada nesmyslů.

Takže tentokrát žádný okliky a long story, půjdu rovnou k věci.

 

Faktem je, že o referendu se bude dlouho mluvit jako o referendu hlouposti. Podle příběhů z novin to vypadá, že imigranti můžou v UK úplně za všechno – i za noční pomočování důchodců v důchoďácích. Hitem zdejších novin je mlaďas, kterej volil pro odchod z EU a když se v pátek ráno probudil, nemohl uvěřit tomu, že je to realita. Prý si myslel, že těch, co budou volit pro setrvání UK v Unii bude víc. No, díky týhle demonstraci hlouposti se dost Britů na FB vyjádřilo v tom smyslu, že by každým volbám měl předcházet test inteligence voličů.

Tady na jihozápadě si referendum přisvojili důchodci – podle nich můžeme úplně za všechno, včetně toho, že jsou fronty u doktora. Tak to je zajímavý. Vtipný bude, až fakt hromadu imigrantů ze země vyhoděj, a důchodci zjistí, že ty fronty jsou u GP pořád, protože tam nemaj personál – v NHS těch imigrantů maká docela dost.

Vůbec, celá situace mi dost připomíná komickou první dvouminutovku prvního dílu IT Crowd, kde se obě strany tváří, že „tomu“ rozumí, i když to není tak docela pravda

Vztah týhle skeče k výsledku referenda? Stejnej. Hodně Britů se tváří, že samozřejmě vědí, kdo nese vinu za jejich problémy. Jasně že je fajn mít kolem sebe lidi, na který můžou hodit zodpovědnost za vlastní neschopnost a hloupost. Jen je blbý, že za problémy v NHS můžou imigranti stejně, jako já můžu za válku drogovejch kartelů v Kolumbii.

Takže si to rozeberem:

Kdo se má z nás Čechů a Slováků nejvíc bát výsledků referenda?

Každej, kdo tu sedí na dávkách a nemá UK občanství – to bude do budoucna docela byg trabl. Je to první cíl všech fanaticky zaměřejnech jarmilů – nejznámějším jarmilem je Nigel Farage, kterej během kampaně o referendu lhal, až se mu od huby prášilo (dokonce se k tomu přiznal s tím, že se jednalo o „chybu v kampani“ – jak roztomilé…), dokonalou jarmilkou je i rasistická fúrie Jayda Fransen z Britain First. Tyhle dva kusy maj na nás tak zásadní názor, že bych tedy v pozici nezaměstnanýho imigranta fakt bejt nechtěl.

Dojde na nucený vyhoštění imigrantů z UK?

Těžko. Zdejší elita má sice k logice občas dost daleko, ale i oni moc dobře vědí, že do McDonlads nebo KFC britové choděj žrát, nikoliv pracovat – a protože v fasfůdech pracuje dost imigrantů, a do fastfůdu chodí na pastvu většina obtloustlého obyvatelstva nízkopříjmového vzevření, hrozilo by polovině britské populace vymření po hladu.

Změní se podmínky pro vstup do země?

Tak to je jedinej bod, o kterém je jasno už teď : jo, změní a to docela zásadně – i když ne hned zítra, bude to pár měsíců trvat. Co je ale jasný, že cesta na občanku z/do UK se za pár měsíců stane minulostí. A je docela možný, že UK si vydupe nutnost víz u občanů těch zemí, které jim nejvíc dráždí nervy – což je vlastně většina zemí východní Evropy, kam řadí i ČR a SR.

Má tedy vůbec cenu do UK jet v týhle době za prací?

Právě že teď, než kdykoliv jindy. Dokud jsou otevřený hranice, dokud nebude celej ten humbuk kolem Brexitu uzavřenej. Teď je ještě šance přijet, získat tady práci, usadit se a doufat, že nezůstanete chycený ve filtru proti imigračního šílenství, až to za dva tři roky přijde. Ale pak už to bude dost, opravdu dost těžký.

Mimochodem, můj osobní názor na výsledek týhle komedie s názvem Brexit, je asi tenhle:

Skoti vyhlásí další referendum o nezávislosti na UK, a podle mě se to stane dost brzy. A tentokrát to referendum projde. Jednak proto, že už posledně to bylo dost těsný a jednak proto, že se Skoti budou chtít pomstít Britům za jejich hloupost (aka odchod z EU).

Hned poté požádá samostatné Skotsko o vstup do EU, čemuž byrokratickej aparát v Bruselu s radostí vyhoví – to bude okamžik jejich sladký pomsty a jsem si jistej, že si to jak politici v EU, tak Skotský národ užijou plným hrdlem.

Většina firem, který měly sídlo v Anglii, se rozhodne přestěhovat svoje hlavní kanceláře do Skotska, který se stane novým EU hubem na území ostrova. A díky tomu začne do Skotska proudit další, mnohem větší proud peněz, a ze samostatnýho provinčního Skotska se stane velmi bohaté provinční Skotsko, s volným pohybem pracovních sil a plnou podporou EU.

Anglie, která už nebude Velkou Británií, ani Spojeným králostvím, bude pomalu umírat – nic jinýho se nedá předpokládat. Dokud budou vinu za všechny hříchy země svalovat na imigranty, dokud si neuvědomí, že NHS je v bordelu hlavně kvůli tragickýmu podfinancování, dokud si neuvědomí, že slovo „pracovat“ neznamená jen deset manažerů a jeden pracující… Prostě, dokud si zdejší domorodci neuvědomí, že už dávno nejsou pupkem světa a vina za stav jejich země je na nich a ne na nás, budou se mít hůř.

Enyvej: nepanikařte a čekejte. Bude se to vyvíjet. Blbý je, že nikdo z nás a ani nikdo z politiků netuší, kam přesně se to bude vyvíjet.