Je to strašný: jsme národy línejch a neschopnejch tragédů, který jen hledaj, kde by co vochcali.

Chápu, že o svý pysky se moc starat nechceme – tu by fér ani já nechodím  k zubákovi každej čtvrtrok – a to mě naháněj mejlama, esemeskama a leterama. Jenže pak mám logicky jen jednu jedinou možnost: držet hubu a nestěžovat si, že ostatní jsou kokoti.

O co tu de? Klasika: pán se chystá na pár dní změnit chroští (dovča v SR…) a tak přišel na nápad, že by bylo kchůl si na Slovensku tedy nechat přerovnat kolíky. Super. Jenže k tomu dodal, že by to chtěl zadara a jestli neznáme nějakej způsob, jak se k tomu dovařit.

https://www.facebook.com/groups/anglicko/permalink/872153219588455/

Bezva, to už tu dlouho nebylo…

Tak jsem mu tam prsknul odpověď, na co se má připravit a k tomu jsem přidal postřeh o nemohoucnosti čechů a slováků otevřít na kompu gůgl a trošku pohledat, jak se věci maj. Není totiž pravda, že v UK to stojí jen za hovno – jen je nutný si najít ten správnej NHS Dental Practice plac, a pokusit se do něj vlomit.

Jako tradičně se kolem toho strhla tahanice, kdo je větší debil, to vše doporovázený výtkou, že jsem sprostá kláda a měl bych psát slušně. Pobavilo – frajer se snaží něco ochcat, nechce pustit chlup a já mám bejt slušnej 😀 😀

A k tomu jsem přidal lajnu na video se Šmuclerem, kterej podlouhý době votevřel oběma národům voči – tedy, alespoň se o to pokusil. Teď jde jen o tom, jestli sme fakt takový socky, že nechceme platit za dobrou práci zubaře v UK, nebo ne.

A teď změním tón i přístup.

Jako již tradičně zde na tomto blogu připomenu, že jak v UK, tak i na Slovensku, případně v ČR najdeme různé druhy péče a různé typy lékařů. Stejně jako v Anglii, i v Čechách lze najít tragédy, kteří vám omylem odvrtají nesprávný zub a ošetří v něm root canal, zatím co z toho opravdu nemocného zubu se šíří infekce, která skončí zánětem okostice a neuvěřitelnou bolestí – nepomohl ani Surgam každé 4 hodiny… Problém není v tom, že by špatných lékařů bylo v UK více, jak na Slovensku, nebo v Čechách – statisticky tam nějaký rozdíl samozřejmě bude, ale to je dané velikostí dotčených zemí a taktéž tím, že zdravotnictví v UK prochází dost zásadní krizí – na rozdíl od ČR, kde se žádná krize ve zdravotnictví nekoná; a jak předchozí, tak stávající vlády bohužel nevědí, co s tím.

Prostě pokud někde žiji, je čistě na mém přístupu, jak se o sebe postarám – nikdo jiný to totiž za mě fakt dělat nebude.

Pokud se tedy míníte odstěhovat na nějakou dobu do Velké Británie, nezapomeňte na důkladný průzkum všech služeb, které asi budete dříve, či později potřebovat: GP, NHS Dental practice a stav a úroveň spádové nemocnice. Zde platí, že v regionu, který je obydlen povětšině imigranty, kteří se válejí doma na Universal benefits, bude zcela logicky nižší úroveň lékařské péče (proč? to vysvětlím v detailním pohledu na to, jak vlastně funguje NHS prostřednictvím NHS trusts a jaké to může mít dopady v konkrétních regionech…), včetně té zubní.

Život není jednoduchý a nikdo ho za nás financovat fakt nebude, pamatujte na to. Stejně tak nikdo nebude řešit moje problémy s mým zdravím – je to jen a jen na mě. A to nejhorší, co můžete udělat je jít na Facebook se stupidním dotazem – třeba jak si vylhat nižší pojistku na auto (ano, i k tomu mám připravený speciální text – praxe u autopojišťovny Hastings byla k nezaplacení a dost mi to otevřelo oči, co se pojistek na auta týče), nebo jak donutit pojišťovnu v UK, aby zaplatila operaci v ČR slovence, která žije trvale ve Francii 😀