Petr Soldán: nelíbí se mi tvoje kritika, tak ti odpovím jako buran…


…a navíc ti zablokuju komentáře, takže se stejně nebudeš mít jak bránit.

Tak asi takhle se dá popsat jednání Petra Soldána, majitele známého restaurantu Miri’s v Bournemout. O co se jedná?

O nic extra. Na webu BE vyšla aktualita o tom, že jakýsi restaurant na Exeter road získal nulové hodnocení dodržování hygienických standardů – což je v UK docela problém. Na Facebooku se kolem toho objevilo dost komentářů – v angličtině, samozřejmě – a mezi nimi přímo zářil jeden v češtině, od majitele Miri’s, Petra Soldána. Trošku mě to pobavilo, a tak jsem k tomu přidal – taktéž v češtině – svůj komentář. Čekal jsem reakci typu „ježíši, fakt se to stalo? kdy, v kolik? omlouvám se, vyřeším, napravím…“. No, tak to jsem se tedy seknul – a hodně.

 

Takže, jakkoliv byl můj post vůči Petrovi veden ve vší slušnosti, dostalo se mi odpovědi, která mě zarazila. A protože Soldán zablokoval možnost komentářů – nebo mě spíš rovnou poslal do blokovaných, trošku mu osvěžím jeho chatrnou paměť tudy, přes můj blog. Protože na tabletu jsem tu konverzaci našel naštěstí neporušenou. Všimněte si i detailu, že nemám možnost reagovat, ta možnost už v celém vláknu chybí (výsledek blokace).

Dovolím si to rozebrat do detailu.

Pro Soldána jsem dělal původní webové stránky . Dostal na ně slevu £200 a hotové stránky obdržel v termínu, přesně tak, jak zněla dohoda. Během 14 dní. Pokud se někdo vyzná v kompletaci web stránek, určitě mi dá za pravdu, že 14 dní na tvorbu, odladění, fotomontáže a spuštění ostré verze, je kurevsky šibeniční termín, ale slíbil jsem to, a dodržel. Komplet se vším všudy, včetně fotek, nad kterýma se jak Petr tak i Mirka těšili, že jsou perfektní – a mimochodem, maj je tam dodnes 😉 Veškeré úpravy a doplňky, které Soldán požadoval, byly funkční – konec konců, za první rok provozu se Soldán nikdy nezmínil, že by něco bylo „zkurvenýho“ a nefungovalo. Naopak – jak recenzenti, tak i sám Soldán a jeho manželka Mirka, si vzhled stránek pochvalovali a neměli k nim výhrady. To, že mi Soldán platil za výrobu zlevněného webu nadvakrát, protože neměl peníze, jsem bral jako porodní bolest jejich začátků a nikdy by mě nenapadlo je za to jakkoliv pomlouvat. Byl jsem rád, že to pomůže a já získám referenční web…

Po dvou letech jsem se náhodou dostal k tomu, že jsem v pauze mezi dvěma zaměstnáními začal vozit lidi na letiště. Nebyl to žádný extra velký byznys – lidi jsem vozil za nejnižší možnou cenu, takže jsem byl buď na minimu, nebo na nule. Ovšem zabralo to spoustu času a tak jsem web Miri’s Restaurantu převedl na jinou firmu, která správu Miri’s webu převzala. Opět, nikdo nic nenamítal, Soldánovi to tenkrát nevadilo, neměl s tím problém. Na nového správce jsem převedl vše, bez jakýchkoliv nároků, včetně detailů o správě web hostingu a hesel k databázi a hostingovému účtu. Tím bylo vše vyřešené.

Tedy až do dnešního dne.

Soldánovi vadí, že někdo z CZ komunity vyjádřil svůj názor – negativní. A tvrdí, že jsem u nich nikdy nebyl jakožto platící zákazník. Což, to je pravda – nebyl. Jednou jedenkrát, letos v květnu, jsem chtěl zaskočit na jejich polední menu. Otevřeno bylo, ale obsluha nikde. Tak jsem postával u baru a poslouchal Soldána, jak na někoho řval v kuchyni. Pobavilo 😉 Po asi pěti, sedmi minutách jsem to vzdal, a odešel.

Takže až sem má Soldán pravdu – nikdy jsem u nich nebyl jako platící zákazník, protože jsem si neměl jak objednat, bez obsluhy to jde fakt dost blbě, pane majiteli 😉

A teď k těm splaškům, které Soldán ventiloval.

Pro Soldána jsem dělal jednu zakázku, jejich původní web. Předal jsem ji v naprosto perfektním a provozuschopném stavu – a to i přes to, že neměl na zaplacení (po slevě). Za normálních okolností by web nedostal do provozu až do doby, než zaplatí. Jenže, bral jsem to tak, že Soldán je krajan, navíc začíná s něčím, co bylo sympatické… Tak jsem mu to dal s platbou nadvakrát. Zkuste si u Soldána objednat menu pro dva s tím, že mu zaplatíte nadvakrát a pak dejte vědět, jak reagoval. Když mu to nevadilo u něj samotného, proč by mu to mělo vadit u druhých?  Po roce jsem správu webu předal jinam, v té době byl web v provozu, bez chyb a nedostatků, fungoval normálně tak, jak měl. Toliko k mojí hnusné, nekvalitní a neprofesionální práci.

V Miri’s jsem byl jako zákazník pouze jednou. A protože se v daném restauračním zařízení nenacházela žádná obsluha, tak jsem si opravdu nic neobjednal, nic nezaplatil a po pěti nudných minutách jsem odešel. To jsem ale spratek drzej 😉

Velkej businesmann? Nevím, kde to Soldán bere, ale žádnou firmu nevlastním. Jízdy na letiště jsem dělal neoficiálně – což se v komunitě vědělo, nebylo to žádné tajemství. A že i neoficiální byznys jsem se snažil dělat pořádně? No, tak to se tedy všem těm, kteří se mnou někam jeli a byli spokojeni, opravdu hluboce omlouvám.

Další věc: neprodávám cigarety, ani tabák, ani nic jiného. To je asi nějaký zásek – ale to je v poho, lidi toho nakecaj spoustu, možná to prostě Soldán jen od někoho převzal, to se stává.

Takže zůstává poslední otázka: proč je Soldán tak strašně vypruzenej? Že by to byly ty problémy s kuchařema? Jak pod ním nikdo nechce dělat, protože se ke kuchařům údajně chová hnusně?

Ale co já vím, možná jsou to jen pomluvy od bývalých, nespokojených zaměstnanců. Třeba je Petr Soldán ten nejlepší majitel restaurace na světě.

I to může být pravda.

Advertisements

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s