Co říci závěrem?

Nikdy nevěřte drbům z Facebooku, kde Vám budou lidi radit, ať uděláte to, či ono a ať změníte to a tamto – NEDĚLEJTE TO. Uvědomte si, že za Vaši pojistku jste zodpovědní jen a pouze Vy osobně – a nikdo jiný. Pokud někomu prošel Fronting, OK, mohlo se stát, to je realita. Ale ten dotyčný, a vlastně nikdo nebude řešit Vaše problémy v okamžiku, kdy Vám ten Fronting neprojde – najednou všichni Vaši „Facebook“ kamarádi zmizí, a budete v tom sami. Nikdo prostě nedokáže nikomu slíbit, že se Vám sníží cena pojistky, pokud změníte „něco“.

Poslední týden našeho tréninku jsme uzavírali pojistky mezi s sebou, mezi nováčky. Systém byl reálný, natahoval reálná data a reálné ceny, ale výstup šel do fake databází, byl do tzv. Sandboxu. Kolegové na mě uzavřeli stovky pojistek a ANI JEDNOU jsem nedostal stejnou cenu. A to jsem u toho seděl a sledoval ten proces naživo, a dokonce jsem mohl měnit údaje bez toho, aniž bych se vystavil riziku, že něco sám sobě poseru.

Výsledkem byly pokusy s NCB (první dva tři roky NCB nehrají skoro žádnou roli), s post-code (mazec, o dvě ulice dál jsem dostal pojistku o 150 liber vyšší 😀 ), s věkem (udělal jsem ze sebe zajíčka, a dostal flastr za „trojku“ ročně 😀 ), různá auta (v mém případě si pamatuju Ferrari 458 za „pouhých“ 25 litrů ročně 😀 😀 😀 ), různá zaměstnání… Prostě vyzkoušel jsem si všechno, co ten systém vůbec dovolil změnit. A nikdy jsem se prostě nedostal na stejnou cenu, nikdy.

Jediné co můžete zkusit, je naznačit agentovi, že uvažujete o koupi domu – ale musí tam být ono „actually, we’re think to buy our house for mortgage within an year potentially“ – což nemusí být nutně lež, skutečně o tom uvažovat můžete a následně si to rozmyslet – to není trestné. A také je pravdou, že záznam „home owner: YES“ může cenu změnit směrem dolů. Nijak razantně, bude to asi o librách, ale mělo by to projít. Ale to je asi tak vše, nic víc udělat nemůžete. Jde o to, že většina brookerů prodává nejen pojistky na auta, mnohdy to mají provázané s pojištěním domácnosti. Proto se jim vyplatí malinko srazit cenu za auto-pojistku a pak budou doufat, že si u nich uděláte i pojištění domácnosti…

A proto to znovu zopakuju:

NEEXISTUJE MOŽNOST, NÁVOD NEBO ZÁRUKA NA NÍZKOU POJISTKU VAŠEHO AUTA. A NEEXISTUJE NIKDO, KDO VÁM NĚCO TAKOVÉHO MŮŽE SLÍBIT.

Jediné, co nám (Vám) všem zbývá je, se s tím vyrovnat.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, ptejte se v diskuzi…

Doplněno 30.8.2018:

Před pár dny mi volal jeden znamý, a že prý potřebuje poradit. Jeho kamarád přišel o pojistku, protože pojišťovna přišla na to, že jim doložil fake NCB (koupený za asi 200 liber…).

To je ta realita, o které v tomto zápisku píšu…

Stránky: 1 2