Máme zase o trošku jasnější výhled z našich oken: před 20 minutama skončil Boris Johnson s jeho tiskovkou v Downing Street No 10 a nejzásadnější informace jsou tyto:

V Pátek 20.3. večer budou státní školy ve Velké Británii uzavřeny pro běžný provoz, a to na dobu neurčitou, do odvolání. Školy a školky však zůstanou přístupné pro děti těch rodičů, kteří pracují v klíčových odvětvích britské ekonomiky (zdravotnictví, energetika, doprava…). Děti budou mít ve školách zajištěné stravování zdarma.

Což je pro mě docela nepříjemná zpráva, neboť přijdu o jistý, garantovaný příjem £20 denně, z čehož jsem vzájemným zápočtem platil většinovou část mých odvodů Streamline Taxis. Takže chápu a rozumím, ale zároveň mě to docela štve.

Druhou zprávou je, že striktní celoplošná karanténa není podle premiéra na pořadu dne – Boris Johnson jasně řekl, že se populace má chovat zodpovědně a pokud se budeme chovat zodpovědně, věří, že mají obyvatelé GB velkou šanci přestát pandemii viru Covid-19 bez zásadních životních zvratů.

Tož asi tak.